Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Portale i aplikacje do pomocy Ukrainie. Zobacz, jak możesz pomóc!

Maja Czech
Maja Czech
W dobie ostatnich wydarzeń za naszą wschodnią granicą okazało się, że pomaganie jest naszą naturalną cechą i przychodzi nam z niespodziewaną łatwością. Cała Europa złączyła się w akcie wsparcia dla braci z Ukrainy, aby dostarczyć odpowiednią pomoc zarówno uchodźcom wojennym jak i tym, którzy pozostali na froncie. Sprawdźcie, jak można w łatwy sposób udzielić wsparcia przez internet!

Jak pomagać przez internet? - Portal ukraina.services

Portal jest miejscem w internecie, w którym zgromadzone są oferty pomocy mieszkańcom Ukrainy. Jak zauważyli twórcy strony ukraina.services, pomocy z Polski przychodzi naprawdę dużo, jednak wszystkie oferty i organizacje pomocowe są bardzo rozproszone, w wyniku czego panuje organizacyjny chaos.

Aby cały ten ogrom wsparcia zebrać w jednym, konkretnym miejscu w sieci, programiści z Da Vinci Studio w zaledwie 48 godzin zbudowali portal ukraina.services, by w jak najprostszy, intuicyjny sposób integrować pomoc dla Ukraińców, którzy przekraczają polską granicę.

Ukraina.services - co tam znajdziesz?

Strona jest bardzo prosta w obsłudze. Jej interfejs jest przejrzysty i czytelny. Portal można obsługiwać w trzech językach - po polsku, ukraińsku i angielsku.

Portale i aplikacje do pomocy Ukrainie. Zobacz, jak możesz pomóc!
portal ukraina.services

Oferujący oraz poszukujący pomocy znajdą tam m.in.:

  • przejazdy (można dodawać i przeszukiwać po lokalizacji lub zasobach),
  • miejsca noclegowe (można dodawać i przeglądać geolokalizowane ogłoszenia),
  • wsparcie dla zwierząt,
  • porady prawne,
  • porady psychologiczne.
Portale i aplikacje do pomocy Ukrainie. Zobacz, jak możesz pomóc!
portal ukraina.services

Aplikacja ratownik

Poza portalem ukraina.services, na potrzeby udzielania pomocy uchodźcom z Ukrainy dostosowano istniejącą już wcześniej aplikację Ratownik.
Aplikacja działa w dwóch językach i do tej pory służyła jako aplikacja do wzywania pomocy.

Jak to działa?

Po zalogowaniu się do aplikacji, każdy z jej użytkowników musi założyć konto i uzupełnić wymagane dane. Uchodźca ma możliwość znalezienia na mapie jednego z 6 możliwych punktów specjalnych, a użytkownik chcący udzielić pomocy może też takie punkty dodać do mapy. Każdy, kto dołącza do aplikacji z chęcią niesienia pomocy, od razu staje się Ratownikiem Obywatelskim. Obecnie trwają pracę nad możliwością użycia aplikacji Ratownik z modułem RescueNET do wzywania pomocy na Ukrainie.

Obecnie jest możliwość dodania 10 różnych punktów specjalnych:

  • punkt medyczny
  • oferta i lokalizacja noclegu
  • punkt zbiórki darów
  • punkty dystrybucji artykułów pierwszej potrzeby
  • tłumaczenia
  • punkty wsparcia psychologicznego
  • transport
  • punkt rejestracyjny
  • pomoc drugiego człowieka
  • praca

Dodając punkt specjalny, dodający staje się też jego administratorem.

Portale i aplikacje do pomocy Ukrainie. Zobacz, jak możesz pomóc!
aplikacja Ratownik
Pomoc dla Ukrainy

Jak mogę pomóc?

Jak mogę pomóc?

Możesz ustawić sobie flagę na zdjęciu profilowym i nie ma w tym nic złego. Jednak możesz też zrobić coś więcej. Każdy gest solidarności z ofiarami wojny na Ukrainie się liczy.

Na tej stronie gromadzimy informacje z różnych źródeł na temat tego jak światowa społeczność może pomóc nam Polakom wspierać przyjaciół na Ukrainie. Pokazujemy solidarność z Ukrainą i staramy się koordynować dostępną pomoc.

Dla kogo jest ta strona? Dla tych, którzy chcą pomóc oraz dla tych, którzy tej pomocy potrzebują w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Jeśli chcesz pomagać znajdziesz tu linki do wiarygodnych zbiórek finansowych, zbiórek rzeczy, stron organizujących transport uchodźców spod granicy. Jeśli już pomagasz i potrzebujesz łóżek, kocy, jedzenia znajdziesz tu linki do stron oferujących taką pomoc.

Jeśli potrzebujesz bezpośredniej pomocy poniżej informacje dotyczące: pomocy finansowej, zbiórek rzeczy, pomocy w transporcie, zakwaterowania, przejść granicznych, wsparcia technicznego.

Wpłaty na fundacje

Linki do wpłat pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Jeżeli mimo to, nie uważasz ich za bezpieczne, z całą pewnością możesz wpłacić pieniądze na polskie zbiórki takie jak Pomagam.pl, Zrzutka.pl czy Polska Akcja Humanitarna.

⛔️ Przed wpłaceniem pieniędzy, upewnij się, że wpłacasz na konto prawdziwej fundacji. Tego typu sytuacje są wykorzystywane przez cyberprzestępców. Obserwujcie Niebezpiecznik, Zaufana Trzecia Strona, Sekurak - tam napewno znajdą się ostrzeżenia przed fałszywymi zbiórkami.

Niniejsza witryna zawiera łącza do witryn innych podmiotów, ale nie ponosi odpowiedzialności za działania tych podmiotów. Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią stron, do których prowadzą odnośniki, aby mieć pewność co do tego, co będą one robić z Twoimi pieniędzmi.mogadishustore.pl

Zbiórki rzeczy

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki