Porażki w rzutach karnych

Chojniczanka Chojnice i Bałtyk Gdynia pożegnały się z rozgrywkami o Puchar Polski. Oba pomorskie zespoły przegrały swoje mecze w rzutach karnych.

Chojniczanka pojechała do Suwałk z zamiarem wywalczenia awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. I po pierwszej połowie prowadziła po golu Krystiana Pieczary. Po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze jednak wyrównali i doszło do dogrywki. W niej najpierw Wigry strzeliły gola, a po chwili czerwoną kartką ukarany został Michał Markowski z Chojniczanki. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka strzelili jednak wyrównującego gola, ale przegrali w serii rzutów karnych.

Spotkania pierwszej rundy PP zaplanowano na 1 sierpnia. Wystąpi w nich dwunastu zwycięzców rundy wstępnej, Stomil Olsztyn i Sokół Aleksandrów Łódzki, które miały wolny los, oraz 18 zespołów, które w ubiegłym sezonie grały w I lidze. Losowanie odbędzie się dziś o godz. 15.30. Mecze 1/16 finału, z udziałem drużyn ekstraklasy, odbędą się 11 sierpnia. Tylko spotkania Śląska Wrocław i Legii Warszawa rozegrane zostaną 4 lub 5 sierpnia.

Bałtyk z kolei nie dał rady Kotwicy w Kołobrzegu, również gorzej wykonując rzuty karne.

Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia 0:0, karne 5:4

Bałtyk: Biecke - Prusaczyk, Wasielewski, Martyniuk, Musuła (72 Pionk) - Drzymała, Klawikowski, Danilczyk (61 Kudyba), Bodzak, Byczkowski (90 Adamus) - Toporkiewicz

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 2:2 (1:1, 0:1), karne 6:5

Bramki: 0:1 Krystian Pieczara (22), 1:1 Maciej Kisiel (46), 2:1 Adrian Karankiewicz (107), 2:2 Michał Szałek (117).

Chojniczanka: Krakowiak - Lenart (85 Szałek), Markowski, Sylwestrzak, Bednarek - Iwanicki (75 Dziubek), Rysiewski, Feciuch, Bejuk, Kapsa (46 Piszczek) - Pieczara