Porażka siatkarzy Lotosu Trefla

Piotr Wiśniewski
Tradycji powoli staje się zadość. Gdańszczanie po raz kolejny w rundzie rewanżowej nie byli w stanie ugrać nawet seta. W Jastrzębiu Lotos Trefl przegrał 0:3, a walkę nawiązał tylko w drugiej partii.

- Musimy wygrać seta, może nawet dwa, pomoże nam to się przełamać - mówił po meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Dariusz Luks, szkoleniowiec gdańszczan.

Większość osób przed pojedynkiem Jastrzębskiego Węgla z Lotosem Treflem przewidywała łatwe zwycięstwo gospodarzy. Inny wynik przejęty zostałby jako spora niespodzianka, wszak cztery ostatnie pojedynki gdańszczanie przegrywali w stosunku 0:3.

Niespodzianki nie było. Trener Luks stara się jak może, aby wydobyć zespół z kryzysu. Opiekun beniaminka PlusLigi dokonał kilku zmian w wyjściowej "szóstce". Na środku zagrał Waldemar Świrydowicz, który powrócił do składu. Świrydowicz zastąpił Michała Kaczmarka i był drugim najlepiej punktującym ekipy z Gdańska, po Finie Mikko Oivanenie.

Największe korekty opiekun gdańszczan dokonał na przyjęciu. Za ten newralgiczny element odpowiadał duet: Dmytro Wdowin - Maciej Wołosz, zamiast Matti Hietanena i Wojciecha Serafina. Wdowin powrócił do gry po kontuzji.

Jastrzębianie wygrali pierwszego seta do 19 i byli na dobrej drodze do szybkiego zakończenia meczu. W drugiej partii Lotos rozpoczął bardzo dobrze. Prowadził 5:2, ale tej przewagi nie zdołał utrzymać. Świetnie, po stronie gospodarzy, spisywał się Michał Łasko, ale jastrzębianie rozstrzygnęli seta dopiero na przewagi. Trzeci set to już przewaga gospodarzy.

Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 26:24, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Łasko (14), Margarigo (1), Kubiak (10), Holmes (12), Bontje (8), Bożko (5), Rusek (libero) oraz Nemer, Malinowski (3), Gawryszewski (2), Violas

Lotos Trefl: Łomacz (1), Oivanen (11), Wołosz (6), Wdowin (6), Świrydowicz (10), Augustyn (4), B. Kaczmarek (libero) oraz Szczurek, Wilk (2), Serafin (5), M. Kaczmarek