Porażka Polpharmy w Warszawie

Patryk Kurkowski
Kompromitacja i wstyd - to najtrafniejsze określenia po porażce Polpharmy z AZS Politechniką Warszawską. Zamiast wybrnąć z tarapatów, rozpocząć mozolną wspinaczkę w górę tabeli, starogardzianie zostali zmiażdżeni przez młokosów.

Oliwy do ognia dolewa fakt, że stołeczna drużyna przegrała ostatnie dziesięć meczów ligowych (ostatnie zwycięstwo odniosła 19 października nad Kotwicą Kołobrzeg). W większości z nich była tylko tłem dla przeciwników. Tymczasem po raz drugi skonsumowała wygraną w starciu z naszym zespołem. I znowu z lekkością.

Kociewskie Diabły oddały mecz bez walki (do przerwy aż 28:62!), sfrustrowane wściekały się na sędziów. Część zawodników nawet nie rozgrzewała się do drugiej połowy.

AZS Politechnika Warszawska - Polpharma Starogard Gdański 92:72 (33:21, 29:7, 23:25, 7:19)

AZS: Pamuła 21 (5), Nowakowski 14 (1), Karwowski 12 (1), Ponitka 11 (1), Pełka 8 (2), Wilczek 7 (1), Michalak 6 (2), Popiołek 6, Kolowca 4, Mokros 3 (1)

Polpharma: Weeden 24 (3), Śnieg 13, Simmons 11, Arabas 8 (2), Metelski 4, Dąbrowski 4, Hicks 3 (1), Nowakowski 3 (1), Wall 2, Okafor 0