Ponad dwudziestu szachistów rywalizowało o tytuł mistrza

Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji był miejscem zmagań szachistów z Kościerzyny, Sulęczyna, Lipusza, Dobro-goszcza oraz Gdańska. Łącznie w II Turnieju Szachowym Kościerskiej Szkółki Szachowej 2015 wzięło udział 24 zawodników. Gracze rywalizowali w dwóch grupach.

W grupie A walczyli gimnazjaliści, seniorzy oraz zawodnicy od IV kategorii szachowej (od rankingu 1400), natomiast w grupie B. - dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie SP z rankingiem 1000-1500. Najlepszym zawodnikiem w grupie A został Łukasz Lubecki, który reprezentował barwy UKS Wda Lipusz. Drugie miejsce zajął Czesław Leś z Gdańska, a trzecia lokata przypadła Krzysztofowi Młyńskiemu z KOSiR Kościerzyna. W grupie B najlepszym szachistą okazał się Miłosz Załucki z Prymusa Kościerzyna. Drugie miejsce wywalczył Wiktor Browarczyk z KOSiR Kościerzyna.

Trzecie miejsce zajął Hubert Kostka z Prymusa Kościerzyna. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, medalami, a także nagrodami rzeczowymi. Organizatorami zawodów był KOSiR Kościerzyna, Urząd Miasta Kościerzyna oraz Mobilna Szkoła Szachowa Pelmat z Lipusza. Sędzią zawodów był Zdzisław Pelowski z Lipusza.