reklama

Pomorze: S-6 droga niepewności

Paweł Rydzyński
Budowa Trasy S-6 ma się zakończyć w 2013 roku
Budowa Trasy S-6 ma się zakończyć w 2013 roku Rafał Korbut
Ostateczna decyzja, którędy zostanie poprowadzona Trasa S-6, zostanie podjęta prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy.

Półtora tygodnia temu posiedzeniu Komisji Oceny Projektu Inwestycyjnego w centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowano, który z ośmiu możliwych wariantów przebiegu drogi pomiędzy Lęborkiem i Trójmiastem jest najkorzystniejszy. Rekomendowano tzw. wariant IIA1, zakładający ominięcie Lęborka od południowej strony i połączenie Trasy S-6 z obwodnicą Trójmiasta w Węźle Wielki Kack.

"W drodze" do Kacka Trasa S-6 ma przejść skrajem Koleczkowa. Gdański oddział GDDKiA wczesniej rekomendował poprowadzenie Trasy S-6 także od południowej strony Lęborka i do węzła w Kacku, ale nie przez Koleczkowo, lecz - w tzw. wariancie A1 - przez Kielno, na południe od Jezior Marchowskich. Centrala GDDKiA miała jednak inne zdanie niż gdański oddział.

Spór o poprowadzenie Trasy S-6 wzbudza wiele emocji nie tylko w Kielnie i Koleczkowie. Poza wariantami A i A1, zakładającymi zakończenie drogi w Kacku, rozpatrywany jest jeszcze przebieg Trasy S-6 bardziej na południe, z zakończeniem jej w Owczarni bądź Matarni. Wiele wskazuje, że mieszkańcy tych terenów, choć uspokojeni rekomendacją GDDKiA dla wariantu Lębork - Koleczkowo - Kack, będą jeszcze przez kilka miesięcy żyli w niepewności.

Ostateczną decyzję co do przebiegu Trasy S-6 podejmuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Kiedy to nastąpi?

- Biuro DHV, projektujące Trasę S-6, ma zgodnie z kontraktem dwa miesiące na przygotowanie materiałów dla RDOŚ. Nie ma natomiast przepisów precyzujących, ile czasu RDOŚ ma na wybór wariantu. Doświadczenie uczy, że może być na to potrzebne ok. 6 miesięcy - mówi Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.

Co sądzicie Państwo o problemach z budową Trasy S-6? Zapraszamy do komentowania artykułu.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

d
dajan55

Widać z tego że nam drogi nie są wcale potrzebne !

Ł
Łże-liberał

Tarcza antyrakietowa pod Supskiem się sypie to i z Trasy Kaszubskiej nic nie będzie. Przecież ona miała być wybudowana specjalnie pod amerykanów.

Dodaj ogłoszenie