Pomorze: Rolnicy wciąż mają szansę na unijne wsparcie związane z modernizacją gospodarstw

Edyta OkoniewskaZaktualizowano 
Anna Arent-Mendyk/Archiwum
Kilka tysięcy rolników, którzy stracili nadzieję na dofinansowanie, będzie mogło otrzymać unijne wsparcie. Komisja Europejska zaakceptowała przesunięcie środków finansowych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w celu zwiększenia budżetu działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" o 200 mln euro.

Zmiana ta umożliwi przyznanie pomocy tysiącom wnioskodawców spośród tych, którzy złożyli wnioski o przyznanie pomocy w naborach przeprowadzonych w latach 2011-2013. Wówczas jednak nie mieli szansy na wsparcie z powodu wyczerpania wojewódzkich limitów środków. Ustalono, że zdecydowanie większe szanse na wsparcie finansowe mają projekty, które przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego czy zawierają inwestycje związane z utrzymaniem trwałych użytków zielonych lub też realizowane będą w gospodarstwach, w których głównym kierunkiem produkcji jest produkcja trzody chlewnej.

Szczegółowe warunki i tryb przyznawania pomocy, w tym postępowania z wnioskami złożonymi w latach 2011-2013, które nie mogą być przyjęte do finansowania z powodu wyczerpania wojewódzkich limitów środków, określa projekt rozporządzenia ministra rolnictwa. Warto dodać, że dokument jest w trakcie konsultacji społecznych. W związku ze zmianami wielu rolników z pewnością będzie musiało zaktualizować dane zawarte w złożonych wnioskach o przyznanie pomocy. Zostaną oni poinformowani o terminie wyznaczonym na dokonanie aktualizacji przez ARiMR. a
e.losinska@prasa.gda.pl

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie