MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomorze: Nowe oznakowanie autostrady A1 z logo szlaku bursztynowego

red.
Jeszcze w grudniu tego roku, z inicjatywy samorządu województwa pomorskiego, na autostradzie A1 powstaną pylony z logo szlaku bursztynowego.

Przebieg autostrady A1 zwyczajowo nazywaną Bursztynową, nawiązuje do historycznego europejskiego szlaku handlowego. Zamontowane konstrukcje mają stanowić istotny element budowania takiego wizerunku w całej Polsce.

Szlak bursztynowy miał bowiem dla Europy nie tylko znaczenie gospodarcze, ale też cywilizacyjne. Drogą tą rozpowszechniano osiągnięcia nauki i kultury, a handel był pretekstem do poznania, zbliżenia i zrozumienia różnych kultur.

W grudniu, na autostradzie A1 staną pylony z logo szlaku bursztynowego. W ten sposób droga biegnącego z południa na północ kraju nawiązywać będzie do tradycji europejskiego szlaku handlowego.

- Promocja dziedzictwa bursztynowego daje szansę budowania oferty turystycznej wpisującej się w aktualne trendy i kierunki rozwoju. Spójność działań regionów w tym zakresie, przyczyni się do powstania kolejnego, po Wiślanej Trasie Rowerowej, osiowego produktu turystycznego kraju, co wpłynie na pozytywne postrzeganie Polski przez turystów - powiedział marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Zobacz wzór pylonów na autostradzie A1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki