Polska żegna się z Ligą Narodów. Amerykanie nie pozostawili złudzeń

KM
brak
Amerykańscy siatkarze rozbili polską reprezentację 3:0. Dla biało-czerwonych oznacza to, koniec szans na awans do półfinałów rozgrywek.

Polacy spotkania nie rozpoczęli źle. Początkowo prowadzili kilkoma punktami. Amerykanie jednak przy stanie 10:9 dla Polski wygrali trzy piłki z rzędu i wyszli na prowadzenie. Dalej siatkarze walczyli punkt za punkt. Na rozstrzygnięcie pierwszej części gry siatkarze amerykańscy potrzebowali, aż 28 punktów. Ostatecznie set zakończył się przegraną biało-czerwonych 28:26.

Remisowy pierwszy set nie wynikał jednak z dobrej postawy Polaków, a słabej gry Amerykanów. Zarówno biało-czerwoni jak ich rywale zza oceanu popełniali sporo błędów. Gdy Amerykanie w końcu przestali się mylić to zyskali dużą przewagę nad Polakami. Po kilku minutach drugiego setu polska reprezentacja przegrywała już sześcioma punktami. Ostatecznie Amerykanie wygrali różnicą ośmiu punktów - 25:17.

Trzeci set nie odwrócił sytuacji. Biało-czerwoni byli bezsilni wobec ataków rywali. W trzecim secie Polakom udało się zdobyć jedynie jeden punkt więcej niż w drugim. Amerykanie bez problemu zwyciężyli 3:0, wygrywając ostatni set 25:18. Polacy za to żegnają się z Ligą Narodów. Wcześniejsza porażka z Rosją i przegrana z Ameryką pozbawia biało-czerwonych szans na awans do półfinałów rozgrywek.

USA – Polska 3:0 (28:26, 25:17, 25:18)
USA: Anderson, T. Sander, Holt, Christenson, Patch, Smith, E. Shoji (libero) – K. Shoji, Jendryk Li, Russel, Defalco, Watten, Ensing, McDonnell
Polska: Szalpuk, Schulz, Lemański, Drzyzga, Kochanowski, Kwolek, Zatorski (libero) – Łomacz, Kurek, Bieniek, Bednorz, Muzaj, Żurek, Śliwka