Polscy rugbiści zagrają o miejsca 9-12

KM
Reprezentanci Polski w rugby 7 przegrali w sobotę trzy spotkania i jutro przyjdzie im walczyć o miejsce 9-12 w ostatnim turnieju o mistrzostwo Europy, który odbywa się w Gdyni.

W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni mierzyli się z Francją. Polacy znakomicie rozpoczęli mecz, już po pierwszej akcji ofensywnej prowadząc 5:0. Niestety, wyżej notowani rywale szybko zaczęli wykorzystywać swoje atuty, przede wszystkim szybkość i zwinność. Potrafili bezlitośnie wykorzystać błędy w polskiej defensywie i jeszcze przed przerwą zdobyli cztery przyłożenia, wychodząc na prowadzenie 26:5.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, jedni i drudzy dwa razy stawili się w polu punktowym przeciwnika. Francuzi okazali się nie do przeskoczenia, ale nasi rugbiści pokazali ogromną wolę walki i momentami grali z faworytami jak równy z równym.

Drugim rywalem polskiej ekipy była Wielka Brytania "Lions". Polacy faworyzowanym rywalom postawili bardzo twarde warunki i do przerwy wynik brzmiał sensacyjnie - 14:14. Druga połowa przebiegała jednak zdecydowanie pod dyktando Brytyjczyków, którzy, podobnie jak Francuzi, wykorzystywali luki w polskiej obronie, a do tego lepiej radzili sobie przy wznowieniach i wygrali 33:14.

Po tej porażce Polska wciąż miała szanse na awans do czołowej ósemki. Musiała w tym celu pokonać Gruzję. Niestety, Gruzini okazali się zdecydowanie lepsi, już do przerwy prowadzili 14:0, a w całym meczu triumfowali 43:0. Polakom przyjdzie więc grać o miejsca 9-12, a ich potencjalnymi rywalami będą ekipy Litwy, Belgii oraz Portugalii.