Polscy piłkarze pokazali tej jesieni, że trzeba się z nimi liczyć [WIDEO]

We wtorkowy wieczór piłkarska reprezentacja Polski dała kolejny show. Tym razem we Wrocławiu w meczu towarzyskim ze Szwajcarami (12. zespół w rankingu FIFA). Biało-czerwoni udanie zwieńczyli jesienną serię. Zremisowali 2:2 i był to ich siódmy mecz z rzędu, w którym nie znaleźli pogromcy.

- Stworzyliśmy razem świetne widowisko na naprawdę wysokim poziomie - przyznał po meczu Polska - Szwajcaria Vladimir Petković, selekcjoner Helwetów. I trudno się z nim nie zgodzić, bo szczególnie w pierwszej połowie mecz oglądało się z wypiekami na twarzy.

Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli Artur Jędrzejczyk (w 45+1 minucie) oraz Arkadiusz Milik (w 61 minucie). Jędrzejczyk, obrońca rosyjskiego Krasnodaru, wykorzystał świetne dośrodkowanie Macieja Rybusa i pięknym strzałem głową doprowadził do remisu 1:1. Zaprezentował przy tym niespotykaną "cieszynkę".

Artur Jędrzejczyk strzelił gola i zniknął... wśród kibiców

Gola na 2:1 zdobył niezawodny Arkadiusz Milik. Napastnik, który gra teraz na wypożyczeniu w Ajaksie Amsterdam, zdobył bramkę już w czwartym, kolejnym meczu reprezentacji.

Arkadiusz Milik w kadrze jest niezawodny

Wyniki pozostałych, wtorkowych meczów towarzyskich:

Hiszpania - Niemcy 0:1 (0:0) (bramka: Toni Kroos 89), Irlandia - USA 4:1 (1:1) (Anthony Pilkington 7, Robbie Brady 55, 86, James McClean 82 - Mikkel Diskerud 39), Węgry - Rosja 1:2 (0:0) (Nemanja Nikolic 86 - Siergiej Ignaszewicz 49, Aleksander Kierżakow 80), Francja - Szwecja 1:0 (0:0) (Raphael Varane 84), Szkocja - Anglia 1:3 (0:1) (Andrew Robertson 83 - Alex Oxlade-Chamberlain 32, Wayne Rooney 47, 85), Włochy - Albania 1:0 (0:0) (Hamdi Salihi 82-samobójcza), Chile - Urugwaj 1:2 (1:1) (Alexis Sanchez 28 - Diego Rolan 45+1, Alvaro Gonzalez 80), Peru - Paragwaj 2:1 (0:1) (Carlos Antonio Ascues 73, 81 - Roque Santa Cruz 42), Austria - Brazylia 1:2 (0:0) (Aleksandar Dragovic 75-karny - David Luiz 64, Roberto Firmino 83), Rumunia - Dania 2:0 (0:0) (Claudiu Keseru 53, 59), Białoruś - Meksyk 3:2 (0:0) (Siarhiej Krywiec 50, Mikałaj Signewicz 56, Pawieł Niachajczyk 81 - Raul Jimenez 48, 53), Słowacja - Finlandia 2:1 (2:1) (Filip Holosko 1, Marek Hamsik 7 - Tomas Hubocan 45+1-samobójcza), Słowenia - Kolumbia 0:1 (0:1) (Adrian Ramos 43)