Polpharma Starogard Gdański rozgromiła Energę Czarnych Słupsk w sparingu

KM
Tomasz Bolt/Polska Press
W czwartkowym sparingu dwóch pomorskich drużyn koszykarze Polpharmy Starogard Gdański wygrali z Energą Czarnymi Słupsk aż 99:79.

Dla "Czarnych Panter" był to pierwszy mecz w okresie przygotowawczym. Natomiast koszykarze Polpharmy wcześniej dwukrotnie mierzyli się z Treflem Sopot i obydwa mecze przegrali. Teraz w słupskiej Gryfii mierzyli się z Energą Czarnymi. Mecz odbył się bez udziału publiczności.

Spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando gości. Kociewiacy już po pierwszej kwarcie prowadzili ośmioma punktami, a pierwszą połowę zakończyli z prowadzeniem 57:32. Po przerwie obudzili się podopieczni Robertsa Stelmahersa, którzy trzecią kwartę wygrali 29:20. Strat z pierwszej połowy nie udało im się jednak odrobić i to Polpharma mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W jej szeregach rządził duet sprowadzonych przed tym sezonem zawodników: Anthony Miles i Martynas Sajunas, którzy zdobyli łącznie 43 punkty. Swoje dorzucili też liderzy z poprzednich rozgrywek: Marcin Flieger i Michael Hicks. W zespole Energi Czarnych najlepiej punktował Marcus Ginyard. Grą kierowała dwójka rozgrywających, Jerel Blassingame i Stanley Burrell, notując łącznie 13 asyst, nie przełożyło się to jednak na dobrą grę zespołu.

To co prawda tylko sparing, ale jego wynik jest na pewno zaskakujący. Energa Czarni uchodzą za drużynę, która w przyszłym sezonie celować może w ligowy finał, natomiast celem Polpharmy ma być awans do play-offów. Na pewno jednak sporą rolę w takim, a nie innym przebiegu gry odegrał fakt, iż dla Czarnych był to pierwszy sparing, a Polpharma miała już okazję wcześniej rozgrywać mecze kontrolne.

Już w piątek "Czarne Pantery" zmierzą się z AZS-em Koszalin, natomiast Polpharma w weekend rozegra dwumecz z Kingiem Szczecin.

Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 79:99 (16:24, 16:33, 29:20, 18:22)

Energa Czarni: Ginyard 21, Blassingame 13, Kravish 13, Surmacz 10, Cesnauskis 7, Burrell 5, Davis 3, Seweryn 3, Jarmakowicz 2, Dąbrowski 2, Fuks 0
Polpharma: Miles 25, Sajus 18, Flieger 15, Hicks 13, Paliukenas 9, Mirkovic 8, Schenk 6, Michałek 5, Długosz 0, Krzywdziński 0, Davis 0, Diduszko 0