Polpharma Starogard Gdański przegrała z Jeziorem w Tarnobrzegu

Ewa Macholla
Polpharmie nie udało się wygrać w Tarnobrzegu
Polpharmie nie udało się wygrać w Tarnobrzegu Sławomir Pietrzak
Polpharma nie odniosła drugiego zwycięstwa w tym tygodniu. W Tarnobrzegu przegrała z Jeziorem 93:95.

Starogardzianie zaczęli to spotkanie od prowadzenia 7:2. W wyśmienitej formie był Ben McCauley, który nie tylko rządził pod koszem, ale już w pierwszej kwarcie pokazał, że potrafi rzucać z dystansu. W ekipie gospodarzy niewidoczny był najlepszy strzelec Jakub Dłoniak. "Trójką" za to w pierwszej kwarcie popisał się Daniel Wall, który zapewnił swojej drużynie remis. W drugiej odsłonie trener Jeziora Dariusz Szczubiał nieco "przemeblował" skład. Dalej dobrze grał Wall, a goście przez ponad 3 minuty nie zdobyli ani jednego punktu, Jezioro z kolei miało ich na swoim koncie 7. Szkoleniowiec Polpharmy Mindaugas Budzinauskas musiał zakończyć tę serię, więc poprosił o przerwę w grze. Przyniosło to efekt, bo dwa razy z rzędu spod kosza trafił Uros Mirković. Polpharma jednak nadal przegrywała różnicą 5 "oczek". Na szczęście na rzut zza linii 6,75 m zdecydował się Marcin Nowakowski. Gospodarze grali jak natchnieni, prowadzili nawet 10 pkt, a starogardzianie gonili wynik.

Po zmianie stron widać było, że Budzinauskas musiał mocno zmotywować swoich graczy. Polpharma zaczęła od prowadzenia 10:4, ale gospodarze nie zamierzali się poddać. Obudził się Dłoniak, którego rzut z dystansu sprawił, że Jezioro wróciło do gry. Przez kilka minut akcje odbywały się kosz za kosz. Z McCauleyem nie radził sobie Wall, który opuścił boisko za pięć fauli. Ostatnią część meczu goście znowu zaczęli dobrze. Podbudowany trzema trafianiami z dystansu Jawan Carter dodatkowo dobrze widział swoich kolegów. Jeśli chodzi o asysty, to aż 5 zanotował ich McCauley. Żadna z drużyn nie mogła wyjść na zdecydowane prowadzenie, choć w ekipie gospodarzy dwoił się i troił Xavier Alexander. Na 2 min. przed końcem Polpharma wygrywała 2 punktami, ale Jezioro szybko doprowadziło do remisu. Z nerwowej końcówki obronną ręką wyszli gospodarze.

Jezioro Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gd. 95:93 (23:23, 23:18, 23:27, 26:25)

Jezioro: Dłoniak 22 (2), Alexander 19 (2), Long 13 (3), Doaks 12, Tiller 12, Wall 11 (1), Przybyszewski 4, Krajniewski 2, Patoka 0.

Polpharma: McCauley 30 (2), Carter 19 (4), Białek 15 (3), Majewski 13, Mirković 7 (1), Nowakowski 3 (1), Radwański 2, Hicks 2, Szymkiewicz 2.