Polpharma Starogard Gdański nie zdołała dogonić Rosy Radom

Paweł Durkiewicz
Kolejny dobry występ Cezarego Trybańskiego nie wystarczył koszykarzom Polpharmy do wygrania meczu z Rosą Radom. Starogardzianie przegrali 73:80.

Całe spotkanie stało pod znakiem nieustającej pogoni Polpharmy. Kociewskie Diabły słabo weszły w mecz i po nieco ponad 3 minutach przegrywały 4:13. Sporo ożywienia wniósł wprowadzony z ławki Trybański, który skutecznymi akcjami nie pozwolił gościom na zbudowanie większej przewagi.

W połowie drugiej kwarty Polpharmie udało się doprowadzić do remisu po 29, jednak radomianie znów uciekli i konsekwentnie utrzymywali kontrolę nad wynikiem. Starogardzianie momentami pokazywali dobrą koszykówkę, jednak zabrakło im mądrzejszej gry w ważnych momentach.

Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom 73:80 (21:24, 18:20, 16:18, 18:18)

Polpharma: Trybański 18, Jeftić 15 (1), Varanauskas 12, Hicks 7 (1), Paul 6, Wall 5 (1), Radwański 4 (1), Lekavicius 4, Healy 2, Sarzało 0

Rosa: Łączyński 14 (1), Johnson 11 (2), Radke 11 (1), Majewski 11 (1), Archibeque 10, Dłoniak 7 (1), Witka 6 (2), Lucious 5, Zalewski 3 (1), Adams 2, Jeszke 0