Polpharma Starogard Gdański miała problemy, ale ograła Siarkę Tarnobrzeg

KM
Tomasz Bolt/Polska Press
Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański wygrali na swoim parkiecie z Siarką Tarnobrzeg 86:78. Kociewiacy musieli mocno namęczyć się z jednym z ligowych outsiderów.

Starogardzianie byli faworytem tego spotkania. Siarka do tej pory nie wygrała w lidze żadnego meczu. Coraz częściej pojawiały się jednak głosy, że tarnobrzeżanie nie są tak słabi, jak wskazują na to ich wyniki. W swoim poprzednim meczu Siarka napędziła sporo stracha Treflowi Sopot. Teraz problemy z nią miała właśnie Polpharma.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte. W pierwszej kwarcie najwyższe prowadzenie którejś z drużyn wynosiło 6 punktów, gdy Siarka prowadziła 24:18. Gospodarze pierwsze 10 minut zamknęli jednak celną trójką i po pierwszej odsłonie przegrywali 21:24. Drugą kwartę Polpharma zaczęła kapitalnie i w pewnym momencie prowadziła nawet 36:26. Potem jednak pozwoliła gościom na odrobienie strat. Ostatecznie druga część gry zakończyła się odwrotnie niż pierwsza - tym razem to Kociewiacy wygrali 24:21. Po pierwszej połowie mieliśmy więc remis 45:45.

Zacięta walka trwała po przerwie. W bardzo wyrównanej trzeciej kwarcie żadna z drużyn nie potrafiła sobie zbudować przewagi większej niż 3 punkty. Przed ostatnimi 10 minutami gospodarze prowadzili 64:62. W ostatniej kwarcie byli już wyraźnie lepsi od rywali i rozstrzygnęli spotkanie. Szybko zbudowali sobie przewagę 10 punktów i nie pozwolili Siarce doskoczyć na bliżej niż 7 "oczek". Ostatecznie "Farmaceuci" wygrali 86:78.

Najwięcej punktów w ich szeregach zanotował Anthony Miles, który rzucił 21 "oczek" ze świetną skutecznością 7/11 w rzutach za dwa i dodał do tego 13 zbiórek, gromadząc double-double. Dobrze zagrali również Łukasz Diduszko (3/4 z dystansu), Uros Mirković i Jakub Schenk (5/6 z gry). Zawiódł tym razem świetny w ostatnich spotkaniach Martynas Sajus, który mecz zakończył z zerowym dorobkiem we wszystkich istotnych statystykach. Niepokoić musi także kiepska forma Michaela Hicksa. Zeszłosezonowy lider Polpharmy kolejny raz zagrał słabo, tym razem zdobywając tylko 9 pkt i trafiając ledwie 1 z 8 rzutów zza łuku.

Polpharma Starogard Gdański - Siarka Tarnobrzeg 86:78 (21:24, 24:21, 19:17, 22:16)

Polpharma: Anthony Miles 21, Łukasz Diduszko 15, Uros Mirković 14, Jakub Schenk 12, Marcin Flieger 11, Michael Hicks 9, Martynas Paliukenas 4, Martynas Sajus 0, Thomas Davis 0.

Siarka: Travis Releford 21, Brandon Brown 19, Krzysztof Jakóbczyk 12, Tomasz Wojdyła 7, Alex Welsh 6, Jakub Patoka 5, Marcin Malczyk 5, Darien Nelson-Henry 3, Piotr Pandura 0.