Polpharma Starogard Gdańsk wygrała ze Stabillem Jeziorem Tarnobrzeg

Ewa Macholla
Przemyslaw Swiderski
Polpharma po niezwykle wyrównanym spotkaniu wygrała w Tarnobrzegu z tamtejszym Stabillem Jeziorem 68:67! O zwycięstwie naszej drużyny zadecydowała świetna postawa w końcówce Michaela Hicksa, który w całym meczu uzbierał 19 punktów.

Polpharma grę w tzw. dolnej szóstce zaczęła od meczu na wyjeździe. W spotkaniu ze Stabillem Jezioro Tarnobrzeg zabrakło kapitana Polpharmy Grzegorza Kukiełki walczącego z kontuzją oraz Bartosza Sarzały, którego w Starogardzie zatrzymały sprawy osobiste.

Polpharma tylko do przerwy popełniła aż 9 strat. Porażała też nieskutecznością. Z obwodu trafiła 3 rzuty z 11 oddanych. Przy takich statystykach ta podróż nie mogła zakończyć się zwycięstwem. A jednak. Po przerwie gra gości uległa poprawie i mogli się cieszyć z 1-punktowego zwycięstwa. Najlepszym strzelcem był Michael Hicks. Na wyróżnienie zasługuje 11 zbiórek Macieja Strzeleckiego.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 67:68 (23:19, 18:15, 8:15, 18:19)

Stabill Jezioro: Chaisson Allen 25, Reginald Hamilton 10, Krzysztof Krajniewski 9, Andrew Fitzgerald 8, Szymon Łukasiak 6, Kevin Goffney 6, Piotr Pyszniak 3, Nicchaeus Doaks 0, Piotr Pandura 0.

Polpharma: Michael Hicks 19, Courtney Eldridge 13, Ovid Varanauskas 9, Daniel Wall 8, Maciej Strzelecki 5, Kevin Johnson 4, Kacper Radwański 3, Marcin Kosiński 3, Nikola Jeftic 2, Filip Struski 2.