Polki rozgromiły Paragwaj 40:6 na mistrzostwach świata! Trójmiejskie akcenty [ZDJĘCIA]

RR
Szczypiornistki Paragwaju miały być nieobliczalnym rywalem dla biało-czerwonych rozpoczynających w sobotę udział w mistrzostwach świata... i były. W ciągu 60 minut zdołały pokonać nasze bramkarki tylko 6 razy! Za to Polki nie miały dla nich litości i wygrały 40:6. Brawo!

Biało-czerwone w wielkim stylu rozpoczęły rozgrywki na mistrzostwach świata w Serbii. Po sześciu latach niebytu na najważniejszym turnieju globu Polki rozgniotły rywalki z Ameryki Południowej - Paragwaj.

Polki od początku do końca sobotniego meczu w Zrenjaninie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Dość zaznaczyć, że przeciwniczki pierwszego gola zdobyły... w 16 minucie. W tym momencie na tablicy wyników przy naszym zespole widniała liczba - 10. Do przerwy podopieczne Kima Rasmussena prowadziły 19:4. Po zmianie stron Polki jeszcze podkręciły tempo.

Wszystkie trzy reprezentantki Vistalu Gdynia zagrały w tym spotkaniu, czyli Małgorzata Gapska, Iwona Niedźwiedź oraz Patrycja Kulwińska. Poza tym w składzie roi sie od zawodniczek, które w przeszłości związane były z klubami z Gdańska i Gdyni: Alina Wojtas, Karolina Kudłacz, Monika Stachowska, Katarzyna Koniuszaniec, Karolina Szwed-Orneborg czy Karolina Siódmiak.

Przypomnijmy, że Polska występuje w grupie C. Oprócz Paragwaju rywalkami naszych szczypiornistek będą także reprezentantki Norwegii (aktualne mistrzynie świata), Angoli (mistrzynie Afryki), Hiszpanii oraz Argentyny. Celem biało-czerwonych jest wyjście z grupy - dalej awansują cztery zespoły.

W niedzielę wszystkie zespoły grupy C czeka dzień przerwy.

Polska - Paragwaj 40:6 (19:4)