Pokrzyżacki zamek w Gniewie znowu trafia pod młotek

  Pokrzyżacki zamek w Gniewie znowu trafia pod młotek

  Krystyna Paszkowska, Joanna Łabasiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gmina Gniew ogłasza drugi przetarg na sprzedaż Wzgórza Zamkowego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, cena nie została obniżona - to nadal ponad 41 mln zł. Pojawili się już nowi kontrahenci zainteresowani kupnem warowni.
  Burmistrz chce także powysyłać oferty do zagranicznych sieci hotelarskich.
  - Był u mnie przedstawiciel firmy produkującej sprzęt medyczny - wyjaśnia burmistrz Gniewa Bogdan Badziong. - Reprezentował pięć firm, które chciały zawiązać spółkę i kupić zamek. Cały czas zainteresowana zabytkiem jest też firma Polmlek, która do końca nie rezygnuje z kupna, mimo że ją także dotknął kryzys finansowy.

  Burmistrz nie czeka bezczynnie na oferentów. - Chcemy aktywnie wystąpić z ofertą do dużych sieci hotelarskich, które wchodzą na rynek polski i do spółek branżowych - mówi. - Wyślemy oferty nie tylko po polsku. Próbujemy ich zainteresować naszym zabytkiem.

  Badziong najchętniej sprzedałby zamek dużemu inwestorowi i to teraz, gdy ogłoszono drugi przetarg. Co zrobi, gdyby i drugi przetarg nie został rozstrzygnięty? O tym nie chce rozmawiać. To się okaże 9 marca 2009 r. (otwarcie ofert 19 marca). Tego dnia mija termin na wpłatę wadium w wysokości 2,5 mln zł.

  Poważnie przystąpienie do przetargu rozważa warszawska grupa kapitałowa Valde. - Przystąpimy do przetargu, chociaż na pewno będziemy jeszcze negocjować warunki umowy - przyznał Waldemar Cieślak. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, przy drugim przetargu burmistrz nie obniżył ceny zamku. Przedmiotem sprzedaży są: Zamek, Pałac Marysieńki, pałac myśliwski, dom bramny, budynek sądu i tzw. koszarowiec.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo