Pogrzeb ks. prałata Kazimierza Klawczyńskiego na cmentarzu w Lęborku. Zdjęcia

[email protected]
Udostępnij:
Kapłani, przyjaciele, bliscy i wierni towarzyszyli w ostatniej drodze księdzu prałatowi Kazimierzowi Klawczyńskiemu, wicekanclerzowi koszalińskiej kurii biskupiej i kapelanowi przy sanktuarium na Górze Chełmskiej. Pochodzący z Lęborka kapłan zginął tragicznie we Włoszech. Miał 63 lata.

Dwudniowe uroczystości pogrzebowe odbywały się w Koszalinie, gdzie sprawował posługę ks. prałat Kazimierz Klawczyński oraz w Lęborku, gdzie się urodził i wychował. Trumna z ciałem kapłana została wystawiona w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Koncelebrowanej mszy przewodził ks. biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Edward Dajczak. Wspomniał drogę ks. prałata Kazimierza Klwaczyńskiego i podkreślił, że to nie jest jej koniec.

- Boża miłość jest silniejsza od naszych grzechów i od śmierci

- mówił podczas kazania ks. biskup Edward Dajczak.

- Ks. Kazimierz z kapłańskim oddaniem i gorliwością przez ostatnie lata posługiwał w naszym sanktuarium na Górze Chełmskiej, tam gdzie stanęły stopy św. Jana Pawła II. Ogarniając posługę ś.p. ks. Kazimierza: 63 lata- mówimy „mało”. Za mało. 37 lat kapłaństwa. Jego początki posługi, potem studia w Rzymie, powrót...był kapelanem wszystkich biskupów młodej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. I na koniec, będąc wicekanclerzem był kapelanem tej, która w dłoniach trzyma Jezusa i mówi: to jest nadzieja, której nikt pokonać nie może.

Ksiądz prałat Kazimierz Klawczyński spoczął na cmentarzu parafialnym w Lęborku.

**Zobacz wideo:

**

Życiorys ks. prałata Kazimierza Klawczyńskiego

Kazimierz Klawczyński, s. Sylwestra i Lidii zd. Hildebrandt, urodził się 17 stycznia 1958 r. w Lęborku. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w Technikum Mechanicznym w Lęborku w październiku 1978 r. rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Święcenia diakonatu otrzymał 27 czerwca 1983 r., a święcenia prezbiteratu - 27 maja 1984 r. w Lęborku.
Po święceniach kapłańskich został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Jadwigi w Białogardzie, a następnie Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słupsku. 25 sierpnia 1984 r. został mianowany wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku. 16 czerwca 1985 r. został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu duchowości na Wydziale Teologii Duchowości Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie z zamieszkaniem w Instytucie Polskim w Rzymie. Po powrocie ze studiów został mianowany (9 kwietnia 1991 r.) osobistym sekretarzem biskupa ordynariusza Ignacego Jeża oraz notariuszem Kurii Biskupiej w Koszalinie. Te funkcje pełnił przy wszystkich dotychczasowych biskupach koszalińsko-kołobrzeskich. 26 sierpnia 2009 r. został mianowany wicekanclerzem Kurii Biskupiej w Koszalinie. 5 czerwca 2015 r. został wyznaczony na delegata biskupa do prowadzenia spraw dotyczących nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych wobec małoletnich.
Ksiądz Klawczyński pełnił też funkcję adwokata przy Sądzie Biskupim Koszalińsko-Kołobrzeskim (od 11 sierpnia .2010 r.), kapelana sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i Zwycięskiej Królowej z Szensztatu na Górze Chełmskiej w Koszalinie (od 18 lutego 2013 r.) oraz diecezjalnego duszpasterza Ruchu Szensztackiego (od 10 marca 2013 r.).
5 kwietnia 2000 r. Ojciec Święty Jan Paweł II obdarzył ks. Klawczyńskiego godnością kapelana honorowego, a w 2006 r. Ojciec Święty Benedykt XVI obdarzył go godnością prałata honorowego Jego Świątobliwości.

(źródło: gosc.pl)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie