PiS liczy pieniądze

  PiS liczy pieniądze

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  - Dobrze by było, gdyby Paweł Adamowicz, zamiast pokazywać się w mediach, zaczął sprawdzać faktury, a nie opierał się na opiniach swoich dyrektorów - powiedział radny PiS Wiesław Kamiński. Dziś na sesji Rady Miasta Gdańska odbędzie się głosowanie nad uchwałą zmniejszającą w 2008 roku o ponad 40 mln zł wydatki na inwestycje.
  Zdaniem PiS, to "skandaliczne zaniechanie". - Wykonanie zaplanowanych na ten rok inwestycji wynosi 37 procent. Po zmianie uchwały odsetek wzrośnie do około 50 procent. I znów prezydent Adamowicz powie, że osiągnął sukces - mówi Kamiński.

  W puli 40 mln zł są m.in. środki zaplanowane, a niewykorzystane w tym roku na remont ul. Łostowickiej i Wałowej, Trasę Sucharskiego i Słowackiego czy na wdrażanie systemu sterowania ruchem ulicznym Tristar.


  - Część niezrealizowanych planów ma być odtworzona w 2009 roku, ale wiadomo przecież, że każda inwestycja odłożona w czasie jest potem droższa. Najlepszym tego przykładem jest gdańsko-sopocka hala - uważa Kamiński.

  - Skandalem jest to, że na każdej tegorocznej sesji Rady Miasta wprowadzano poprawki do budżetu - dodawał Kazimierz Koralewski, szef klubu radnych PiS.

  Oprócz zmniejszenia wydatków inne niż zakładano - wyższe o około 210 mln zł - są też dochody. To wszystko pozwala na zmniejszenie deficytu w gdańskim budżecie, a w konsekwencji na zaciągnięcie mniejszego kredytu na jego pokrycie.

  - Niewykorzystane środki na realizację inwestycji w 2008 roku podwyższają pulę środków w roku 2009 - zaznacza Marcin Szpak, wiceprezydent Gdańska. - Łostowicka, Okopowa i Wałowa będą realizowane w I lub II kwartale 2009 roku. Poza tym kwota planowana na inwestycje często jest różna od ostatecznej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo