Pierwsze zwycięstwo Arki Gdynia w tym sezonie!

pk
Tomasz Bolt/Polskapresse
Do trzech razy sztuka. Piłkarze Arki Gdynia w trzecim meczu nowego sezonu I ligi wreszcie dopięli swego i zgarnęli komplet punktów. Podopieczni Dariusza Dźwigały wygrali w Jaworznie z GKS-em Tychy 2:1.

W pierwszej części spotkania żółto-niebiescy przeważali, choć nie potrafili tego udokumentować. Nie dlatego, że brakowało im groźnych sytuacji. Wręcz przeciwnie. Tych było kilka, tyle że w żadnej z nich nie udało się zachować na tyle zimnej krwi, by umieścić piłkę w siatce.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Już na początku drugiej połowy Arka zdołała objąć prowadzenie. W 49 minucie dobrze zachował się Bartosz Ława, który technicznym strzałem pokonała Marka Igaza. Radość Arki nie trwała jednak długo - tyszanie wzięli się bowiem w garść i dziesięć minut później stworzyli groźną sytuację. Co prawda wówczas świetnie interweniował Łukasz Skowron, ale już w kolejnej akcji musiał skapitulować. Maciej Kowalczyk wykończył bowiem dobrą kontrę gospodarzy.

Im bliżej było końca meczu, tym więcej emocji było na boisku. Zresztą piłkarze też nie odpuszczali i od czasu do czasu doprowadzali do naprawdę groźnych sytuacji. Większość z nich nie przyniosła pożądanych efektów, ale jedna była na wagę zwycięstwa. W 88 minucie Antoni Łukasiewicz wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wbił piłkę do siatki, dając wygraną żółto-niebieskim.