Pierwsze punkty kościerskich szczypiornistek [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

UKS PCM Kościerzyna pokonał przed własną publicznością Koronę Handball Kielce.

Trzeci mecz nowego sezonu Superligi, kościerski zespół rozgrywał w hali sportowej w Wielkim Klinczu. Początek spotkania nie należał do kościerzynianek. Grały one niemrawo, bez pomysłu i przede wszystkim słabo w ofensywie. Zupełnie inaczej prezentowały się rywalki, które skutecznie kończyły każdy atak. W efekcie po 10 minutach Korona prowadziła 5:1. Sygnał do odrabiania strat dała Magdalena Ziółkowka, za sprawą której UKS zaczął niwelować straty. Ponadto, od 20 minuty kielczanki grały w dużym osłabieniu (dwie zawodniczki wykluczone z powodu kar), co kościerski zespół skutecznie wykorzystał. W rezultacie pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Po wznowieniu gry, kibice do 45 minuty obserwowali dość wyrównany pojedynek. Jednak kilka minut później do głosu doszły przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 20:19. Na szczęście w szeregach kościerskiej ekipy znakomicie prezentowała się Magdalena Ziółkowska, która łącznie zaliczyła 15 trafień. Dzięki jej grze UKS ostatecznie wygrał 27:23.