Pierwsza porażka Atomówek pod wodzą Grabowskiego

pk
Siatkarki Atomu Trefla przegrały w Muszynie z miejscową drużyną. Sopocianki rozpoczęły mecz dobrze, bo od wygranego seta, ale w kolejnych już dominowały zawodniczki Bank BPS Fakro.

To oczywistość, że bez Rachel Rourke Atom Trefl traci w ataku przynajmniej połowę. Kiedy więc przychodzi do rywalizacji z jedną z najsilniejszych ekip w Orlen Lidze, a nie można skorzystać z najlepiej punktującej siatkarki, to wynik może być tylko jeden. W niedzielę w Muszynie niespodzianki nie było. Sopocianki przegrały z wicemistrzyniami Polski 1:3.

Dla niewtajemniczonych dodajmy, że Rourke nie mogła zagrać - pod groźbą wysokiej kary finansowej - przeciwko byłemu pracodawcy ze względu na... kontraktowy zapis. Podobno sama sygnowała aneks, w którym zobowiązała się do pauzowania w meczach, w których mogłaby zagrać przeciwko Muszyniance. Nie trzeba być znawcą sportu, aby poddawać w wątpliwość tego rodzaju praktyki. Oglądanie meczów na szczycie bez głównych bohaterek skutecznie zabija jego widowiskowość. Oby podobne rozwiązania już nigdy więcej nie były stosowane. Na szczęście - jak przekonują w Sopocie - zakaz gry przeciwko Muszyniance obowiązuje Australijkę jedynie w rundzie zasadniczej sezonu.

Pod nieobecność Rourke trener Adam Grabowski od pierwszych minut posłał na parkiet Anitę Kwiatkowską. A że obie zawodniczki dzieli różnica klas, a Polka częściej obserwuje mecz z kwadratu dla rezerwowych, to i w Muszynie kończyła w niedzielę co trzeci atak.

Początek meczu w wykonaniu sopocianek był obiecujący, ale później było już tylko gorzej.

Bank BPS Fakro Muszyna - Atom Trefl Sopot 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:11)

Bank BPS Fakro: Werblińska, Popovic, Gajgał, Rousseaux, Serena, Bednarek-Kasza, Maj (libero) oraz Dziękiewicz, Jagieło, Sieradzan.

Atom Trefl: Sheluchina, Coimbra, Bełcik, Kwiatkowska, Łukasik, Cabrera, Zenik (libero) oraz Podolec, Kuziak, Wilk.