Pięć tysięcy drzew za makulaturę

  Pięć tysięcy drzew za makulaturę

  Anna Szałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mieszkańcy Elbląga udowodnili, że lubią przyrodę i wiedzą, jak ważne jest odzyskiwanie surowców wtórnych. Przekonaliśmy się o tym podczas akcji ekologicznej "Drzewko za makulaturę", która odbyła się w miniony weekend. Rozdaliśmy prawie 5 tysięcy sadzonek, zebraliśmy 20 ton makulatury.
  Przypomnijmy, w piątek i sobotę trwała akcja przygotowana przez "Polskę Dziennik Bałtycki" oraz "Tygodnik Elbląski". Podobnie jak w kwietniu w Trójmieście, w Elblągu również zakończyła się wielkim sukcesem.

  - To bardzo pożyteczna inicjatywa - chwali Ewa Piotrowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Uczniowie tej placówki najliczniej wzięli udział w akcji i przynieśli najwięcej makulatury.

  Dzieciaki mogły nie tylko zaopatrzyć się w drzewka, które - jak zapowiadają - zostaną posadzone na terenach szkolnych i przedszkolnych. Z zainteresowaniem wzięły też udział w lekcji przyrody, którą przygotowali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

  Chociaż najbardziej dopisali uczniowie, indywidualnych uczestników było również bardzo dużo. Wszystkie sadzonki, wśród których były sosny, jodły, jarzębiny, bluszcze, jodły i świerki, przygotowali dla nas pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Kontenery makulatury zwozili przez dwa dni pracownicy Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu.

  Z okazji naszej akcji w piątek przygotowaliśmy pokaz sztucznych ogni, który zachwycił zebranych na pla-u Jagiellończyka elblążan.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo