PGE Turów bezlitosny dla Energi Czarnych w Słupsku

Capar
Mistrzowie Polski zrobili kolejny krok w kierunku finału Tauron Basket Ligi. W Słupsku PGE Turów pokonał Energę Czarnych 74:54 i tym samym brakuje mu już tylko jednego zwycięstwa do zakończenia tej rywalizacji.

Po tym, gdy koszykarze ze Słupska sensacyjnie otworzyli serię półfinałową pokonując PGE Turów w Zgorzelcu, wydawało się, że są w stanie pójść dalej i nawet awansować do wielkiego finału TBL. We wtorek z impetem zostali jednak sprowadzeni na ziemię, choć swoich szans ostatecznie jeszcze nie pogrzebali.

Pierwsze minuty wskazywały jednak na to, że bój o zwycięstwo w trzecim spotkaniu będzie zacięty. Tak kibice mogli myśleć do 10 minuty tego pojedynku. Później stało się coś, co całkowicie przekreśliło szanse gospodarzy na triumf. Czarni byli bezradni w obronie, a zwłaszcza w ataku. W tym fragmencie meczu rzucili rywalowi zaledwie... 4 punkty, a kiedy w trzeciej partii prowadzenie mistrzów Polski wzrosło do 26 "oczek", ostatnia odsłona była już tylko formalnością.

W szeregach Energi Czarnych rozczarował właściwie cały zespół, ale szczególnie mocno Jerel Blassingame. Amerykanin przyzwyczaił kibiców do świetnej postawy na polskich parkietach, a we wtorek nie trafił ani jednego rzutu z gry (0/5) i popełnił aż osiem strat! Na małego plusa zasłużyli jedynie autor 10 punktów, Michał Nowakowski i dzielnie walczący na tablicach Callistus Eziukwu. To było jednak stanowczo za mało.

Mecz numer cztery w tej serii zaplanowany został na czwartek w Słupsku na godz. 17.45.

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 54:74 (18:18, 4:22, 11:19, 21:15)

Energa Czarni: Shiloh 10, Nowakowski 10, Pasalić 9, Eziukwu 8, Cesnauskis 5, Mokros 5, Borowski 4, Seweryn 3, Blassingame 0.

PGE Turów: Taylor 15, Chyliński 12, Kulig 11, Dylewicz 10, Czyż 8, Collins 6, Moldoveanu 5, Jaramaz 3, Natiażko 2, Wright 2, Gospodarek 0.