Patryk Dobek - młodzieżowym mistrzem naszego kontynentu

Patryk Dobek z Osowa, zawodnik Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego został Młodzieżowym Mistrzem Europy.

Tytuł ten wywalczył w czasie Mistrzostw Europy do lat 23, które odbyły się w Tallinie. Do niedawna zawodnik sopockiego klubu startował na 400 m, jednak od kilku miesięcy trenuje na tym samym dystansie przez płotki. Bieg finałowy Dobek wygrał z dużą przewagą uzyskując czas 48.84 ss.

Warto wspomnieć, że po raz pierwszy udało mu się uzyskać wynik poniżej 49 sekund. Kolejny sukces zanotował w czasie Diamentowej Ligi w Monako, gdzie wywalczył drugie miejsce z czasem 48.62 ss. Z kolei w czasie MP Seniorów w Lekkoatletyce w Krakowie wywalczył tytuł mistrza Polski.