Park rozrywki w Skarszewach. Apel działaczy PiS o konsultacje społeczne

Sebastian Dadaczyński
S. Dadaczyński
W ubiegłym tygodniu na terenie dawnego cmentarza w Skarszewach natrafiono na szczątki osób cywilnych, choć szukano kości żołnierzy niemieckich. Wciąż otwarte pozostaje pytanie, czy gmina je ekshumuje, czy pozostawi. Czy zatem na terenie byłego cmentarza powinien powstać park rozrywki? Mieszkańcy Skarszew są podzieleni. Chcą konsultacji.

Rewitalizacją dawnego cmentarza ewangelickiego u zbiegu ulic Młyńskiej oraz Dworcowej w Skarszewach, gdzie powstaje kontrowersyjny park rozrywki z placem zabaw, urządzeniami fitness i toaletą dla... psów, zainteresowali się działacze Prawa i Sprawiedliwości.

- Komitet Miejski PiS od dłuższego czasu otrzymuje niepokojące sygnały o inwestycji na terenie dawnego cmentarza. Plan rewitalizacji, przyjęty przez Urząd Miasta, przewiduje na terenie dawnego cmentarza urządzenia placu zabaw, toaletę dla psów. Ponieważ projekt nie był przedstawiony do konsultacji społecznej, proponujemy, aby burmistrz miasta takie konsultacje przeprowadził z zainteresowanymi stronami sporu - czytamy w oświadczeniu. - Potrzeba społecznej akceptacji dla uporządkowania terenu dawnego cmentarza, może być z korzyścią dla wszystkich stron sporu o właściwe wykonanie rewitalizacji tego miejsca.

W oświadczeniu czytamy także, że komitet PiS nie zgadza się z pomysłem urządzenia na dawnym cmentarzu między innymi toalety dla psów. - Proponujemy nie wstrzymanie samej inwestycji, ale spotkanie z władzami miasta w celu przedstawienia naszej propozycji - podkreślają działacze PiS.

Na razie burmistrz Skarszew Dariusz Skalski, będący na urlopie, nie odpowiedział na apel działaczy PiS. Wcześniej odpowiedział na list otwarty innych środowisk. Oznajmił, że właśnie ze względu na charakter tego miejsca - urządzenia dla dzieci posadowiono na obrzeżach dawnego cmentarza. Dodał, że są one stosunkowo niewielkie. Z kolei toaleta dla zwierząt, jak podkreślił, ma być zlokalizowana poza terenem byłego cmentarza i będzie pełniła funkcję porządkową.

W ubiegłym tygodniu na terenie dawnego cmentarza natrafiono na szczątki osób cywilnych, choć szukano kości żołnierzy niemieckich. Wciąż otwarte pozostaje pytanie, czy gmina je ekshumuje, czy pozostawi.

s.dadaczynski@prasa.gda.pl

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie