Park Modrzewina powoli się zapełnia

  Park Modrzewina powoli się zapełnia

  Natasza Jatczyńska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jest już pierwszy inwestor w Elbląskim Parku Technologicznym Modrzewina. Na początku przyszłego roku rozpocznie się budowa jego siedziby. Obecnie prowadzone są rozmowy z dostawcami mediów.
  Elbląski Park Technologiczny Modrzewina zajmuje powierzchnię kilkudziesięciu hektarów.

  - Pierwsza firma, która powstanie w parku technologicznym, to "nasze" przedsiębiorstwo. Kolejne, z którymi prowadzimy rozmowy, również są z Elbląga - mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Zainteresowanie inwestycją w tym miejscu wyrażają też firmy z zewnątrz.

  Obszar parku podzielony jest na pięć subparków. Na najwyższym tarasie powstanie Centrum Biznesu, Nauki i Logistyki, zajmujące się kompleksową obsługą inwestorów prowadzących w nim działalność.
  Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Szacunkowy koszt projektu to 64 496 500 zł, wysokość dofinansowania ze środków programu wynosi 43 611 401 zł, wkład własny miasta to 25 885 098 zł.

  Nadrzędnym warunkiem inwestowania w Elbląskim Parku Technologicznym jest uzbrojenie całego terenu w media komunalne oraz budowa dróg. Miasto pozyskało już środki na ten cel, korzystając z unijnego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. W chwili obecnej trwa wykonawstwo poszczególnych zadań. W sąsiedztwie Parku Technologicznego zbudowana zostanie nowa dzielnica mieszkaniowa, obliczona dla około 15 tys. osób.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo