Ostatni weekend w letnich redakcjach

  Ostatni weekend w letnich redakcjach

  M. Jabłoński, K. Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ostatnie w tym roku spotkania w letnich redakcjach "Polski Dziennika Bałtyckiego" dostarczyły jak zwykle dobrej zabawy i wiele emocji. W sobotę w Gdyni byli z nami zawodnicy z klubu Złoty Tur, specjalizujący się w profesjonalnym siłowaniu na rękę.
  Wszyscy chętni mogli powalczyć z zawodnikami i między sobą. W niedzielę odwiedził nas treser psów ze swoimi pupilami. Oklaskom, które nagradzały popisy czworonogów, nie było końca.

  Sopocką redakcję odwiedzili natomiast mieszkańcy oliwskiego zoo - pyton królewski i żółw lądowy. Michał Targowski, dyrektor gdańskiego ogrodu zoologicznego, opowiadał o upodobaniach swoich pupilków i unikatowych gatunkach zwierząt, które można zobaczyć tylko w oliwskim zoo.

  Pyton królewski, który owijał się na ręce dyrektora, wzbudzał zachwyt u dzieci, które chętnie brały go na ręce i fotografowały się z nim. Podobne zainteresowanie wzbudzał ogromny żółw lądowy spacerujący samopas po Monciaku. Pochodzący z Madagaskaru gad powolutku przemierzał trasę między nogami turystów. Niektórzy śmiałkowie próbowali podnieść olbrzyma, ale szybko rezygnowali.

  W niedzielę natomiast do "monciakowej" redakcji zajrzeli instruktorzy windsurfingu, którzy przez całe wakacje prowadzili szkółkę "Copa-surf" na sopockiej plaży, niedaleko mola. Bolek Tarnacki, jeden z instruktorów, udzielał u nas minilekcji z windsurfingu. Na desce stawali najchętniej chłopcy między piątym a dziesiątym rokiem życia, którzy z przejęciem przymierzali się do surfowania na monciakowym deptaku.

  Przez niemal dwa miesiące w każdy wakacyjny weekend w letnich redakcjach w Gdyni i w Sopocie, a podczas Jarmarku św. Dominika też w Gdańsku, gościliśmy ciekawych ludzi. Były z nami panie z fundacji Dogtor, które pomagają dzieciom chorym na porażenie mózgowe.

  Gościliśmy funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Uczyliśmy Państwa grać w mini golfa i futbol amerykański. Dzięki nam poznaliście zasady nurkowania oraz zostaliście wtajemniczeni w trudną sztukę wiązania węzłów marynarskich. Szczęśliwcy, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania, wzięli udział w przejażdżce samochodami marki Ferrari.

  Ogromnym powodzeniem cieszyła się jazda quadami, którą organizowaliśmy dla naszych gości. Rozdaliśmy też moc nagród dla uczestników konkursów. Mieliśmy też swoich wiernych fanów. - Do letniej redakcji na Skwer Kościuszki w Gdyni przychodziłem w każdy weekend - mówi Rafał Pazderski, mieszkaniec ul. 10 Lutego. - Udało mi się wygrać kilka fajnych nagród.

  A teraz żegnamy się z Państwem. Do zobaczenia za rok!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo