MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ośrodek Readaptacji w Wandzinie z dofinansowaniem. To największa w Polsce placówka wspierające osoby zakażone wirusem HIV i chore na AIDS

OPRAC.:
Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Fot. Aleksandra Chalińska
Kwotą 84 tys. zł zostanie dofinansowany Ośrodek Readaptacji w Wandzinie, gdzie codziennie jest niesiona pomoc między innymi osobom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS. Środki zostaną wykorzystane na zakup niezbędnego sprzętu, który pomoże do zabezpieczenia pacjentów w obecnym reżimie sanitarnym.

Ośrodek Readaptacji w Wandzinie wspierający chorych na AIDS otrzymał 84 tys. zł

W okresie epidemii niemal wszystkie placówki medyczne chronią się przed możliwą transmisją koronawirusa i tym samym przed powstaniem aktywnego ogniska zakażeń. W podobnej sytuacji są również punkty opiekuńczo-lecznicze i ośrodki wsparcia, które muszą zapewnić ochronę swoim podopiecznym, co wiąże się ze znacznymi kosztami.

– Zakłady opiekuńczo-lecznicze mają bardzo ograniczone środki, a potrzeby są duże – tłumaczy Paweł Woźniakowski, sekretarz zarządu głównego Stowarzyszenia Solidarni Plus. – W związku z epidemią, stworzyliśmy specjalne procedury, pozwalające oddzielić osoby zakażone COVID-19 od pozostałych pacjentów, a jednocześnie umożliwiające bezpieczną i ciągłą pracę ośrodka.

Pracownicy ośrodka poinformowali, że uzyskane 84 tys. zł dofinansowania zostanie przeznaczone na sprzęt, który pomoże zabezpieczyć personel i podopiecznych w obecnej sytuacji epidemicznej. Chodzi między innymi o zakup mobilnego EKG oraz specjalistycznych termometrów i pulsometrów.

Ośrodek w Wandzinie. Czym się zajmuje?

Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni Plus EKO Szkoła w Wandzinie jest jedną z największych w Polsce instytucji zajmującą się wsparciem dla zakażonych z wirusem HIV oraz chorych na AIDS. Podopiecznymi ośrodka są również osoby niepełnosprawne, uzależnione i bezdomne.

– Pracownicy wykonują bardzo ważną pracę nie tylko w regionie, ale i w całym kraju. Wspierają osoby wykluczone społecznie, które potrzebujące pomocy, by wyjść na prostą – powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

– Wiele rozwiązań i programów to projekty, które stały się wzorem działania dla innych tego typu ośrodków w naszym kraju. A to, że jako pierwsi złożyli wniosek i pierwsi mogli otrzymać wsparcie, świadczy o tym, jak sprawnie działają.

Środki finansowe zostały uzyskane w ramach programu Pomorskie SOS.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki