Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Osoby chore onkologicznie i ich przyjaciele pokonają trasę o długości ponad 3200 kilometrów. OnkoRejsu Granicami Polski wyruszy 23.06

DA
OnkoRejs - Wybieram życie Facebook
W najbliższą niedzielę, 23 czerwca rusza czwarty już OnkoRejs - ogólnopolski marsz dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych. Na Pomorzu wyznaczono kilka tras marszu, który w najbliższym tygodniu przejdzie między in. przez Jastrzębią Górę, Hel, Trójmiasto, Krynicę Morską, Kościerzynę i Bytów.

Celem OnkoRejsu jest aktywizowanie osób chorych - pokazanie, że rak nie jest wyrokiem, że warto mieć marzenia.
Ogólnopolski marsz udowadnia, że rak to nie wyrok, a każdy powinien mieć marzenia i je spełniać. Celem akcji jest także ukazanie wagi badań profilaktycznych i pokazanie, że nieważne, ile ma się lat, jaki ma się status społeczny, ile się zarabia, gdzie się mieszka; rak może dotknąć każdego z nas.

Projekt zdejmuje też stygmaty, jakimi obciążona jest choroba onkologiczna. Pokazuje, że raka można wyleczyć i mimo choroby można żyć normalnie korzystając z życia, pracując, podróżując, działając na rzecz innych. Że nie trzeba leżeć w łóżku czekając na śmierć, ale można zrobić dla siebie i dla innych wiele dobrego.

OnkoRejs Granicami Polski. Trasy

Organizatorzy wytyczyli 34 trasy, wiodące wzdłuż granic Polski. Łączna ich długość przekracza 3200 kilometrów.
Na Pomorzu wyznaczono kilka tras marszu,m.in.z. Jastrzębiej Góry, przez Łebę do Ustki (108 km) , z Jastrzębiej Góry, przez Hel, Władysławowo, Puck do Rewy (106 km ), z Krynicy Morskiej przez Kąty, Gdańsk, Sopot, Gdynie do Rewy (102 km ).

Dziesięć osób pokona też około 150 kilometrów z Ustki do Kościerzyny, a ze Starogardu Gd. w sobotę wyruszy inna, dziesięcioosobowa grupa, która zamierza przez tydzień przejść 160 km na trasie do Bytowa. Podczas spotkań edukacyjnych specjaliści będą zachęcać mieszkańców danych miejscowości do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, walcząc o coraz większą świadomość osób w kwestii wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań kolonoskopowych. Ponadto, uczestniczki marszu opowiedzą o własnych doświadczeniach związanych z chorobą onkologiczną oraz o swojej walce o zdrowie i życie.

Dodatkowo uczestnicy spotkań będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji onkologicznych. Ten ostatni marsz organizowany jest w ramach projektu „Marsz Białymi Plamami dostępu do diagnostyki raka jelita grubego”, który wpisuje się w ogólnopolską akcję Fundacji OnkoRejs - Wybieram Życie – „OnkoRejs Granicami Polski”.

Stanowi on część projektu którego beneficjentem jest Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., której właścicielem jest Województwo Pomorskie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach Regionalnego Programu operacyjnego dla województwa pomorskiego na lata 2014-2020.

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

data-href="https://www.facebook.com/dziennikbaltycki/" target="_blank" data-width="600" data-show-faces="true" data-stream="false" data-header="true">

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki