Osobowość Roku 2016. Poznaj liderów z Gdańska, Gdyni i Sopotu [ZDJĘCIA]

Marcin LenartZaktualizowano 
Głosami Czytelników „Dziennika Bałtyckiego” w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie wybieramy Osobowości Roku 2016. To ludzie, którzy najczęściej wcale nie zabiegają o uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania. Głosowanie już się rozpoczęło, ale jeszcze do 17 stycznia możesz zgłosić swoich kandydatów.

Docenimy przede wszystkim ludzi nietuzinkowych. Pomysłowych i ciekawych. Osoby, które pociągają za sobą innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby odnieść sukces w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel.

Plebiscyt jest prowadzony w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Obok prezentujemy aktualna listę kandydatów, których do tytułu Osobowość Roku nominowała redakcyjna kapituła oraz uzasadnienia nominacji.

- Nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w pomorskich miastach i powiatach, docenili osoby, które w minionym roku były bohaterami naszych publikacji - mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. - Kandydatów wskazali też nasi Czytelnicy. Dziś to im oddajemy głos. To oni wybiorą laureatów.

Zgłoszenia od Czytelników są przyjmowane jeszcze do wtorku, 17 stycznia i będą podlegać akceptacji redakcyjnej kapituły plebiscytu. Można je składać w internecie: OSOBOWOŚCI ROKU 2016 | Zagłosuj na faworytów lub zgłoś kandydatów

Nominacje są też przyjmowane telefonicznie pod nr tel. 797 001 047.

Zgłaszając kandydatów do tytułu Osobowość Roku 2016 należy podać uzasadnienia nominacji. Zależy nam, aby docenić przede wszystkim za działania, które kandydaci prowadzili w minionym roku. Ale jest też wiele osób, które są aktywne od lat i w 2016 roku po prostu kontynuowały dobre dzieło. W każdej kategorii można wskazać także takie osoby.

Uwaga. Nasz plebiscyt ma charakter indywidualny. Do tytułu Osobowość Roku nie można zgłosić grupy. Ale można nominować jej przedstawiciela. Nominację konkretnej osoby - lidera - można traktować jako docenienie działalności całej grupy.

Głosowanie potrwa do 30 stycznia br. Aktualne wyniki głosowania można śledzić na bieżąco w naszym serwisie internetowym pod adresem www.dziennikbaltycki.pl. Obok prezentujemy liderów głosowania. Laureaci w każdej kategorii plebiscytu, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Osobowości Roku 2016. Dodatkowo, na początku lutego zwycięzcy z miast i powiatów wezmą udział w wojewódzkim finale plebiscytu, w którym zachowując dotychczas zdobyte głosy, powalczą o tytuły Osobowości Roku Pomorza 2016.

Pod koniec lutego w Gdańsku odbędzie uroczysta gala plebiscytu. Po niej do całego nakładu „Dziennika Bałtyckiego” zostanie dołączony specjalny dodatek prezentujący wszystkich laureatów plebiscytu.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Arlia

Proboszcz ze Stogów poza działalnością na pokaz nie robi nic więcej. Ludzie z parafii chętniej chodzą do innych kościołów w Gdańsku. Ten ksiądz w porównaniu z resztą kandydatów nie robi nic wielkiego, ale jego wielkie fanki rozdają ulotki pod kościołem... żenada. Przykro mi bardzo, że tak jest. Wstydzę się za swoją parafię.

Dodaj ogłoszenie