Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Onkotaxi: chorzy na nowotwór złośliwy mogą zgłosić prośbę o transport czy przywiezienie leków z apteki

opr. szal
mat. prasowe
Chorzy na raka boją się w czasie epidemii koronawirusa o swoje życie podwójnie, a wielu z nich nie ma jak bezpiecznie dojechać na leczenie. Fundacja Alivia, przy wsparciu firm Bristol Myers Squibb i Janssen - Cilag Polska, w ramach akcji Onkotaxi umożliwia pacjentom dojazd do ośrodków medycznych bezpłatnymi taksówkami. Nawet na takich trasach, jak z Gdańska do Warszawy. Istnieje też możliwość dowiezienia z apteki zamówionych leków.

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. W czasie epidemii kluczowy jest rygor higieniczny oraz unikanie kontaktów ze światem
zewnętrznym - chorzy nie powinni m.in. korzystać z transportu środkami masowej komunikacji. Tymczasem dla wielu z nich jest to jedyny sposób, by dotrzeć na badania lub leczenie. 

Chorzy są często pozbawieni systemowej pomocy, dlatego Fundacja Alivia podejmuje działania by zapewnić pacjentom bezpieczeństwo. Dzięki wsparciu firm farmaceutycznych Bristol Myers Squibb i Janssen - Cilag Polska, w ramach kampanii społecznej ONKOOBRONA #CZASWALKI uruchamia darmowy i bezpieczny transport do oraz z ośrodków onkologicznych na terenie całej Polski – ONKOTAXI.

Każdy chory na nowotwór złośliwy może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni. Wystarczy wypełnić i wysłać formularz dostępny na stronie http://www.alivia.org.pl/onkotaxi lub zadzwonić pod numer 22 100 51 60.
Fundacja zweryfikuje każde zgłoszenie. Następnie chory otrzyma unikatowy kod, który należy podać przy zamówieniu taksówki. Dzięki temu koszt przejazdu opłaci Fundacja Alivia. W ramach programu pacjenci onkologiczni będą mieli również możliwość zamówienia transportu leków z apteki. 

Fundacja chce dać chorym pewność, że ich transport na leczenie będzie bezpieczny. Dlatego każda taksówka, w ramach akcji ONKOTAXI, posiada przegrody oddzielające kierowcę od pasażerów, płyn do dezynfekcji i zdezynfekowane klamki, a kierowcy są przeszkoleni w zasadach higieny. Wiemy, że pacjenci onkologiczni mają niskie dochody,  często są na emeryturze, rencie lub zwolnieniu. Wydatki na taksówkę, nawet na krótkie kursy, mogą być dla nich dużym
obciążeniem.
- Zachęcamy, by korzystali z naszych darmowych ONKOTAXI, zarówno na dłuższych, jak i krótszych trasach w obrębie miasta – mówi Joanna Frątczak Kazana z Fundacji Alivia.

Projekt ONKOTAXI jest finansowany przy wsparciu firm farmaceutycznych Bristol Myers Squibb i Janssen- Cilag Polska oraz ze środków Fundacji zebranych m.in. w ramach zbiórki publicznej na facebooku. Poza akcją ONKOTAXI Alivia w ramach kampanii ONKOOBRONA #CZASWALKI podejmuje szereg działań w celu zapewnienia pacjentom onkologicznym
bezpieczeństwa podczas procesu leczenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki