Olimpijczycy z medalami

Lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo przyzwyczaili nas, że prawie z każdej imprezy wracają z medalami. Nie inaczej było w przypadku ich udziału w XXV Żukowskich Biegach Przełajowych.

Daniel Pek na dystansie 6 kilometrów zdobył złoty medal, natomiast Damian Wnuk uplasował się na 4 pozycji. Z kolei w rywalizacji kobiet, Monika Czapiewska zakończyła swój bieg z trzecim czasem. Rewelacyjnie spisali się też najmłodsi zawodnicy skorzewskiego klubu. W biegach dla dzieci, 1 miejsce na dystansie 300 m. zajął Konrad Dułak. Bezkonkurencyjna okazała się też Amelia Pobłocka, która startowała na 600 metrów. Na podium dekorowane były też Paulina i Patrycja Pawłowskie, które zajęły kolejno 4 oraz 6 pozycję. Jak podkreśla trener Leszek Zblewski, przysłowiowego pecha miał Maciej Wica, który został przewrócony na starcie, a pomimo tego zajął 8 pozycję. W drugiej dziesiątce znaleźli się Piotr Zblewski oraz Sandra Cieplińska.