Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ogród w centrum miasta

Artykuł sponsorowany
Parki i ogrody miejskie to oazy spokoju, które zapewniają wytchnienie po stresującym dniu pracy. Coraz więcej zamkniętych osiedli mieszkaniowych decyduje się na stworzenie zielonego terenu dla mieszkańców. Jak jednak zadbać o ogród w centrum miasta, żeby prezentował się nienagannie i zapraszał do odpoczynku na jego łonie?

Jak urządzić ogród w mieście?

Ogród znajdujący się w centrum miasta i dostępny dla wielu mieszkańców powinien być urządzony w taki sposób, żeby jego pielęgnacja przebiegała w sposób maksymalnie prosty i sprawny. Duża ilość trudnych w uprawie kwiatów na pewno prezentuje się bardzo oryginalnie, jednak urządzając teren zielony w mieście warto postawić przede wszystkim na aspekt praktyczny. Trzeba wziąć pod uwagę duże natężenie ruchu, które może spowodować, że piękne rabaty złożone z egzotycznych gatunków roślin szybko stracą swój blask. Na co w takim razie warto postawić urządzając teren zielony na osiedlu mieszkaniowym? Jak go zaprojektować, żeby był piękny, a dbanie o niego maksymalnie ułatwione? Warto zainspirować się stylem minimalistycznym – dużo zieleni, elegancko przystrzyżony trawnik, łatwe w pielęgnacji skalniaki, krzewy i niewielkie drzewka – to idealny przepis na nienaganny ogród w mieście, który będzie cieszył mieszkańców i zachęcał do odpoczynku na łonie natury.

Postaw na uniwersalne rozwiązanie

Utrzymanie ogrodu w dobrym stanie nie jest zadaniem łatwym, wymaga bowiem wielu zabiegów – regularnego koszenia trawnika, przycinania krzewów, usuwania chwastów. Tereny zielone w centrum zamkniętego osiedla niczym nie różnią się od tradycyjnych ogrodów przy domkach jednorodzinnych – także wymagają włożenia trudu w pielęgnację roślin, utrzymywania ładu na posesji, przycinania trawy. Na szczęście nowoczesna technologia zdecydowanie ułatwia te czynności – obecnie na rynku dostępne są w pełni zautomatyzowane ciągniki ogrodnicze, czyli uniwersalne maszyny do pielęgnacji ogrodów, które pozwalają szybko zaprowadzić ład na terenie posesji. Tradycyjne kosiarki mogą nie sprawdzić się w przypadku dużych powierzchni, które dominują na zamkniętych osiedlach mieszkaniowych, są więc zastępowane przez nowoczesne ciągniki. Traktory ogrodowe mogą pokonywać duże odległości, służyć do pielęgnowania trawy, ale także przewożenia narzędzi i innych akcesoriów.

Jak działają ciągniki ogrodnicze?

Nowoczesne ciągniki ogrodnicze zapewniają bardzo precyzyjne i wydajne koszenie trawników. Dzięki innowacyjnej konstrukcji maszyna jest wyjątkowo zwrotna, a wszelkie zabiegi związane z pielęgnacją ogrodu przebiegają zdecydowanie sprawniej niż przy pomocy zwykłej kosiarki. Można nimi przycinać trawę nawet bardzo blisko krzewów czy rabat z kwiatami, a sterowanie urządzeniem jest niesłychanie proste – regulacja prędkości znajduje się w pedałach umieszczonych pod stopami. Skoszona trawa trafia do dużego pojemnika umieszczonego w tylnej części maszyny, który można błyskawicznie opróżnić – wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Urządzenia te sprawiają, że dbanie o tereny zielone jeszcze nigdy nie było tak proste i komfortowe – nie trzeba już przemierzać kilometrów z tradycyjną kosiarką, tracić czasu i niepotrzebnie męczyć się. Za pomocą ciągników ogrodniczych można jednak nie tylko kosić trawę – dzięki dodatkowym częściom mogą posłużyć również do odśnieżania posesji w zimie, a dzięki możliwości dołączenia przyczepki – także do przewożenia narzędzi. Świetnie sprawdzają się więc w przypadku dużych terenów miejskich, sprawiając, że dbanie o ogród na osiedlu mieszkaniowym staje się niesamowicie proste.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki