Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oddaj głos na ludzi sportu [ROZMOWY Z LIDERAMI PLEBISCYTU]

Maciej Wajer
Znamy pierwszych liderów sportowego plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego”. Jeszcze do poniedziałku 16 listopada, Czytelnicy mogą zgłaszać kandydatów do wszystkich kategorii.

Patrycja Wójcik z UKS PCM Kościerzyna, Dariusz Męczykowski, trener UKS PCM Kościerzyna oraz drużyna piłkarek ręcznych UKS PCM Kościerzyna - to liderzy po pierwszym tygodniu głosowania w Plebiscycie Sportowym „Dziennika Bałtyckiego” na najpopularniejszego sportowca, trenera i drużynę powiatu kościerskiego 2015 roku. Wymienione osoby oraz zespół zajmowali pierwsze miejsca w swych kategoriach we wtorek 10 listopada.

Głosować na swoich faworytów można drogą SMS-ową do piątku do 27 listopada do północy. Zwycięzcy etapu powiatowego - zachowując zdobyte głosy - przejdą do regionalnego etapu, gdzie będą walczyć o nagrody finansowe - 3000 zł za pierwsze miejsce, 2000 zł za drugie miejsce i 1000 zł na trzecie miejsce w rankingu. Zostaną one wręczone przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego w piątek, 8 stycznia 2016 r. podczas uroczystej gali naszego plebiscytu, która będzie transmitowana na żywo w telewizji.

Warto wspomnieć, że laureaci powiatowego etapu głosowania, poza awansem do etapu regionalnego, otrzymają także dyplomy i pamiątkowe zegarki (drużyny zegary ścienne). Plebiscyt jest okazją do docenienia wszystkich sportowców z powiatu kościerskiego, którzy w mijającym roku dostarczyli nam wielu emocji oraz wzruszeń. Warto więc oddać głos na tych, którzy zdaniem naszych Czytelników zasługują na miano tych najpopularniejszych. Dodajmy, że liczba nominowanych może nadal ulec zwiększeniu. Do poniedziałku 16 listopada włącznie, Czytelnicy mogą zgłaszać swoich kandydatów w każdej z trzech kategorii plebiscytu. Aby zgłosić sportowca, trenera lub drużynę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej dziennikbaltycki.pl. Na stronie Dziennika Bałtyckiego można również cały czas śledzić wyniki na bieżąco. Doceńmy naszych sportowców za wysiłek, który włożyli w mijającym roku.

Dodajmy, że partnerem 63. Plebiscytu Sportowego „Dziennika Bałtyckiego” jest Grupa LOTOS. A

Rozmowa z Patrycją Wójcik

Jak się rozpoczęła pani przygoda ze sportem?

Przygodę ze sportem rozpoczęłam za sprawą mojej starszej siostry, która grała w piłkę ręczną, była bramkarką. Na niej się wzorowałam i od czwartej klasy szkoły podstawowej zaczęłam uprawiać tę dyscyplinę sportu.

UKS PCM Kościerzyna nie jest pani pierwszym zespołem...

Zgadza się. Pierwszym moim klubem było KPR Giżycko, w którym grałam będąc w gimnazjum. Później wyjechałam na Śląsk do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach. Po ukończeniu liceum grałam w AZS AWFiS Gdańsk. Z tego klubu przeszłam do Kościerzyny, gdzie w UKS-ie gram już czwarty sezon.

Jeśli nie piłka ręczna, to w jakiej dyscyplinie widziałaby się pani?

Myślę, że na pewno byłyby to gry zespołowe, bo w nich najlepiej się czuję. Sądzę, że mogłaby to być np. koszykówka.

Jak pani spędza wolne chwile i jakie są sportowe marzenia?

W wolnych chwilach lubię czytać kryminały, szczególnie Harlana Cobena. Lubię też spędzać czas ze swymi znajomymi i chłopakiem. Marzeń sportowych mam wiele, i nie chcę ich zdradzać, bo się nie spełnią.

Rozmowa z Dariuszem Męczykowskim

Proszę powiedzieć, jak do tego doszło, że to właśnie piłka ręczna stała się tą dyscypliną sportu, z którą związał pan swoje zawodowe życie?

Wszystko zaczęło się na początku lat 80. minionego wieku. Jako młody nauczyciel trafiłem do szkoły w Grabowie, gdzie były już tradycje piłki ręcznej. Ta dyscyplina stała się wizytówką tej szkoły dzięki taki m postaciom, jak pan Roman Wiecki oraz Edmund Szczepański. To oni zaszczepili mi miłość to tej dyscypliny sportu, z którą jestem związany do chwili obecnej.

Z jakiego osiągnięcia sportowego jest pan szczególnie dumny?

Pewnie nie będę oryginalny, ale największą dumą napawa mnie fakt, że w tym roku udało mi się jako trenerowi wprowadzić żeńską drużynę piłkarek ręcznych UKS PCM Kościerzyna do Superligi. Jest to zwieńczenie mojej 30-letniej pracy. Wspomnę też, że dzięki piłce ręcznej poznałem moją wspaniałą żonę. Chciałbym też wspomnieć o moim nauczycielu WF, panu Zbigniewie Stenclu, który wpoił mi zamiłowanie do sportu.

Jak pan lubi spędzać wolny czas?

Zbyt dużo wolnego czasu nie mam, dlatego każdą wolną chwilę staram się spędzać z rodziną.

Drużyna UKS PCM Kościerzyna

Piłkarki ręczne drużyny UKS PCM Kościerzyna występują na parkiecie od wielu lat. Najpierw występowały w II lidze, a następnie w I. Od początku istnienia trenerem zespołu jest Dariusz Męczykowski. Doświadczenie zawodniczek nabywane w każdym sezonie gry zaowocowało tym, że od trzech lat UKS PCM Kościerzyna plasował się w czołówce tabeli I ligi kobiet. W sezonie 2012/2013 ekipa z Kościerzyny na koniec sezonu uplasowała się na drugim miejscu i już wtedy miała szansę grać w Superlidze. Niestety w barażach przegrała z SPR Olkusz. W kolejnym sezonie 2013/2014 również zajęła drugą pozycję i w barażach o awans do Superligi walczyła z Ruchem Chorzów. Tym razem również nie udało się awansować. Wreszcie nadszedł sezon 2014/2015. Od początku sezonu szczypiornistki grały rewelacyjnie. Efektem było zakończenie sezonu na drugiej pozycji. O awans do najwyższej klasy rozgrywkowej przyszło stoczyć walkę z Samborem Tczew, który występował już w Superlidze. Zespół Dariusza Męczykowskiego wygrał mecze u siebie, a także w Tczewie i wywalczył historyczny awans do elity piłkarek ręcznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki