Od października w Gdańsku

  Od października w Gdańsku tanieją bilety miesięczne

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od 1 października tanieją bilety okresowe w Gdańsku. Niektórzy na ich zakup będą jednak musieli poczekać co najmniej do 22 września.
  Bilety sieciowe, miesięczne i 30-dniowe, ważne w ZTM Gdańsk, stanieją ze 110 do 98 zł. Zlikwidowane zostaną bilety okresowe na ponad 20 przystanków, zarówno te ważne od poniedziałku do piątku, jak i codziennie. Obecnie kosztują 96 i 100 zł.

  Zostają wszystkie pozostałe okresowe bilety "przystankowe". Te, które są ważne od poniedziałku do piątku, będą miały niezmienioną cenę. Te ważne codziennie stanieją. Bilet okresowy do sześciu przystanków będzie kosztować 42 zł (obecnie 44 zł), do 12 przystanków - 62 zł (teraz 66 zł), a do 20 przystanków - 84 zł (dziś 88 zł).

  Tyle dobrych wiadomości. Zła jest taka, że niektóre z nich będzie można wciąż kupić tylko po starej, wyższej cenie.
  W Gdańsku można dostać bilety miesięczne, ważne od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, jak i 30-dniowe, ważne "od dziś" przez 30 dni. Te drugie po nowej, niższej cenie będzie można kupić dopiero w przyszłym miesiącu.

  Do końca września bilety będą dostępne tylko po starej cenie. Włodzimierz Popiołek, dyrektor ZTM tłumaczy, że gdyby teraz wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu terminali, mógłby zapanować chaos. Dlatego nie ma możliwości przestawienia terminali.

  Od 22 września będzie można kupić nowe bilety miesięczne. Pod koniec 2009 roku zostanie ujednolicona taryfa w Trójmieście i okolicach. W przyszłości będzie się kupować bilety miesięczne nie na całą sieć ZTM Gdańsk czy ZKM Gdynia, lecz na wybrany teren (np. tylko na Gdańsk albo na Gdańsk z Pruszczem i Kolbudami). Zgodnie z założeniami, bilet 30-dniowy w Gdańsku ma kosztować 88 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo