Oceniamy piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Karol Czubak i Olaf Kobacki poprowadzili do wygranej

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia
Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia Karina Trojok
Arka Gdynia wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem 3:1 w meczu piłkarskiej Fortuny 1. Ligi i została nowym liderem w tabeli przed przerwą reprezentacyjną. Żółto-Niebiescy zapewnili sobie cenne trzy punkty w samej końcówce spotkania. Sprawdźcie jak oceniliśmy piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Zagłębiem Sosnowiec.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia, Fortuna 1. Liga, 12.11.2023 r.

Arka Gdynia nadal spisuje się fantastycznie. Wygrała osiem meczów z rzędu, z czego sześć w Fortunie 1. Lidze, a dwa w rozgrywkach Fortuny Pucharu Polski. To świetne wyniki podopiecznych trenera Wojciecha Łobodzińskiego.

Żółto-Niebiescy w pierwszej połowie szybko stracili gola, ale potem wyraźnie dominowali i mogli strzelić więcej niż jedną bramkę. Z kolei po przerwie to Zagłębie starało się strzelić zwycięskiego gola, ale defensywa zespołu z Gdyni była dobrze zorganizowana. Końcówka meczu należała do Arki, która strzeliła dwa gole, zapewniła sobie zwycięstwo w tym spotkaniu i pozycję samodzielnego lidera w tabeli rozgrywek Fortuny 1. Ligi.

Oceny piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Zagłębiem Sosnowiec, Fortuna 1. Liga, 12.11.2023 r.

Paweł Lenarcik - 7

Przy golu dla Zagłębia nie miał zbyt wiele do powiedzenia. W innych sytuacjach zachował się bardzo dobrze, zwłaszcza broniąc strzały Kamila Bilińskiego.

Kasjan Lipkowski - 6

Udanie zastąpił pauzującego za kartki Przemysława Stolca. Starał się pomagać drużynie także w grze ofensywnej.

Martin Dobrotka - 6

Był bliski strzelenia gola. W defensywie zaliczył dobry występ, choć nie bezbłędny.

Michał Marcjanik - 6

Też nie ustrzegł się błędów w defensywie, ale bez konsekwencji. Ogólnie zaliczył pozytywny występ i ustalił wynik meczu wykorzystując rzut karny.

Dawid Gojny - 6

Miał udział przy pierwszym golu dla Arki, po to on dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Miał też okazję bramkową, której nie wykorzystał. Kapitan zaliczył dobre spotkanie.

Janusz Gol - 5

Zagrał poprawnie, ale przy golu dla Zagłębia mógł się zachować lepiej. Zachował się biernie, a Ziemann skorzystał z dogodnej okazji do oddania celnego strzału.

Sebastian Milewski - 6

Zagrał dobre spotkanie i pokazał na boisku, jak ważny był jego powrót do składu po pauzie za kartki.

Kacper Skóra - 5

Starał się być aktywny, ale tym razem był mniej widoczny i nie brał udziału w kluczowych akcjach.

Hubert Adamczyk - 6

Miał zagrania lepsze i gorsze, ale jego rozgrywanie jest bardzo ważne do ofensywnych poczynań Arki.

Olaf Kobacki - 8

Jeden z dwóch głównych autorów zwycięstwa w Sosnowcu. Olaf jest w fantastycznej formie. Wypracował drugą bramkę, a rzut karny też był po faulu na Kobackim.

Karol Czubak - 8

Strzelił dwa gole i przyczynił się w znacznym stopniu do wygranej Arki nad Zagłębiem. Mógł popisać się hat-trickiem, ale i tak zasługuje na duże brawa za swoją postawę na boisku.

Michał Borecki – bez oceny

Dał poprawną zmianę. Grał zbyt krótko, żeby go oceniać.

Michał Bednarski – bez oceny

Wszedł na boisko w końcówce spotkania. Bez oceny, bo grał za krótko.

Ołeksandr Azacki – bez oceny

Długo nie był go na boisku w Fortunie 1. Lidze. Po raz ostatni zagrał w drugiej połowie września w przegranym meczu z Chrobrym Głogów. Teraz dostał kilka minut w Sosnowcu, Grał za krótko, żeby go oceniać.