Nowy szef pomorskiego PSL

  Nowy szef pomorskiego PSL

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pomorskie PSL ma nowego prezesa. Został nim Krzysztof Trawicki, były poseł, a obecnie wójt gminy Zblewo.
  Podczas wyborów na sobotnim zjeździe delegatów Trawicki pokonał jedynego kontrkandydata - Bogdana Dąbrowskiego, byłego wicestarostę gdańskiego. Trawickiego poparło 108 delegatów. Dotychczasowy prezes pomorskiego PSL, Stanisław Kochanowski, pełniący tę funkcję od stycznia 2006 roku, nie ubiegał się o kolejną kadencję.

  - Jednym z najważniejszych moich zadań będzie ożywienie współpracy z lokalną Platformą Obywatelską - powiedział po wyborach nowy szef pomorskich ludowców.

  Trawicki przypomniał, że jeszcze dwa lata temu otwarcie krytykował zawarcie przez PSL umowy o zblokowaniu list w wyborach do Sejmiku Pomorskiego z PiS, LPR i Samoobroną.
  - W Pomorskiem, czyli mateczniku Platformy Obywatelskiej, taki krok był samobójstwem. Szczególnie że w pozostałych województwach PSL blokowało przecież listy z Platformą - mówił Trawicki.

  W latach 1992-1996 Trawicki był prezesem gdańskiego PSL. W kadencji 1993-1997 zasiadał w Sejmie. Pełnił funkcje: przewodniczącego Rady Gminy, radnego sejmiku samorządowego, w latach 1998-2002 był wójtem gminy Zblewo. W 2006 roku powrócił na to stanowisko.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo