Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa gra piłkarska dla fanów Pelego, ale nie tylko

materiał partnera

Jakiś czas temu na rynku gier przeglądarkowych oraz przeznaczonych na urządzenia mobilne z Androidem bądź wyposażone w system operacyjny iOS, czyli wszelkiej maści smartfony i tablety, zadebiutowała sportowo – zręcznościowa produkcja pod tytułem Pele: Soccer Legend. Gra jest oficjalnie sygnowana przez klub legendy piłki nożnej i jest jedną z ciekawszych a także bardziej wciągających pozycji w swojej kategorii, która zainteresuje jednak z pewnością nie tylko fanów „piłki kopanej”, ale również wszelkiej maści mniejszych produkcji, przy których można zarówno spędzić kilka godzin, jak też kilka minut podczas podróży autobusem bądź czekając na spóźnialskich znajomych.

Produkcja przedstawia drogę Pelego na szczyt swojej piłkarskiej kariery – sama rozgrywka podzielona jest na kilkanaście różnych etapów, w których zaczniemy od rozgrywek na boisku okolicznego osiedla aż przejdziemy do zaciętych meczy na zielonej murawie największych boisk na świecie. Warto jednak zaznaczyć, że gra ta, Pele: Soccer Legend, nie jest produkcją sportową w klasycznym tego słowa rozumieniu, przynajmniej gdy chodzi o piłkę nożną, gdyż nie znajdziemy tutaj żadnych elementów taktycznych czy współpracy z drużyną, zaś sama rozgrywka skupia się na momencie ataku na bramkę – Pele przyjmuje piłkę od kolegi z drużyny a gra na moment zastyga pozwalając graczowi na wykonanie ruchu.

Wykonując gest myszą, bądź też palcem jeśli gramy na urządzeniu mobilnym, możemy wskazać, w którym kierunku chcemy posłać piłkę. Początkowo mechanika ta będzie sprawiała nam nieco problemów – nim zdobędziemy wprawę trochę trudno przewidzieć gdzie najprawdopodobniej poleci piłka gdy wykonamy gest prostej linii bądź dokonując określonych zakrzywień. Po niedługim czasie jednak z pewnością opanujemy tę technikę całkiem dobrze. Za trafienie do bramki przeciwnika otrzymujemy punkty, których liczba z kolei zależy od miejsca, do którego powędruje piłka: najmniej otrzymamy za trafienie w środek bramki, trochę więcej za posłanie jej w pobliże słupka bądź poprzeczki zaś najwięcej za trafienie tuż obok wspomnianych elementów bramki.

Każdy z etapów, z których składa się produkcja, posiada szereg zadań do wykonania przez gracza – początkowo będą to tylko pojedyncze cele, jednakże później będą występowały w najróżniejszych kombinacjach. Można wyróżnić trzy „podstawowe” cele: zdobycie określonej liczby punktów, trafienie pewną liczbę razy do bramki w ogóle bądź też trafienie określoną liczbę razy w zaznaczone miejsca bramki. Na dobrą sprawę, może to nie brzmieć jeszcze tak strasznie, niemniej należy pamiętać, że na pustą bramkę będziemy strzelać tylko w pierwszym etapie będącym swojego rodzaju samouczkiem. Na każdym kolejnym poziomie będziemy musieli się mierzyć natomiast z komputerowo sterowanym bramkarzem – aktywnym przeciwnikiem, który stara się za wszelką cenę przechwycić wykopaną przez gracza piłkę, a także w pewien sposób uczy się naszych zachowań: po strzeleniu gola przy następnym podejściu zajmie miejsce bliżej okolicy trafienia oraz będzie starał się przewidzieć potencjalny tor lotu piłki. Sprawę utrudniać będą nam również gracze obrony – są oni co prawda statyczni, ale często występują w sporej liczbie oraz ustawiają się w sposób utrudniający skuteczne trafienie do bramki.

Na ukończenie każdego z etapów twórcy przewidzieli określoną liczbę podejść – gdy nie uda nam się wykonać zadania w ramach wyznaczonego limitu, musimy zacząć od początku bądź wyłożyć kilka monet na dokupienie dodatkowych kopnięć. Jeśli jednak uda nam się wykonać wszystkie zadania przed wyczerpaniem kopnięć, pozostałe podejścia zostaną zamienione na bonus punktowy, który możemy uzyskać wykonując dodatkowe trafienie.

Po ukończeniu każdego z etapów, gracz otrzymuje pewną liczbę monet, uzależnioną od zdobytego medalu, na co składa się liczba kopnięć, w ramach której odniesiono zwycięstwo oraz punkty, jakie udało się zdobyć. Monety służą nam nie tylko do kontynuowania rozgrywki, ale także aktywowania rozmaitych umiejętności specjalnych, które odblokowujemy w ramach postępów w grze. Umiejętności te niejednokrotnie pozwolą nam na ukończenie etapu w sytuacji, gdy nie dopisze nam szczęście – możemy dzięki nim, przykładowo, sprawić, że piłka będzie przenikała przez wszystkie przeszkody bądź sama będzie ich unikała i samonaprowadzała się w kierunku bramki przeciwnika.

Pele: Soccer Legend zostało stworzone na trójwymiarowym silniku graficznym Unity, dzięki czemu oprawa nie tylko cieszy oko, ale również nie obciąża zbytnio zasobów urządzenia i sprawia, że gra może być uruchomiona praktycznie wszędzie. Dobrze wypada też oprawa dźwiękowa: okrzyki, odgłosy i inne efekty brzmią realistycznie, są czyste i nie drażnią gracza nawet w dokanałowych słuchawkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki