Niezwykłe zwykłe zdjęcia Zbigniewa i Macieja Kosycarzów

  Niezwykłe zwykłe zdjęcia Zbigniewa i Macieja Kosycarzów

  Gabriela Pewińska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Władza ludowa troszczyła się o wszystkich obywateli, także tych najmniejszych...
  1/5
  przejdź do galerii

  Władza ludowa troszczyła się o wszystkich obywateli, także tych najmniejszych... ©Zbigniew Kosycarz

  Album "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia" po raz kolejny nam te nasze stare ślady pomaga odkrywać. Pod koniec listopada ukaże się w księgarniach część trzecia fotograficznej kroniki Gdańska autorstwa dwójki Kosycarzów - ojca i syna. Pierwszy był najbardziej znanym fotografikiem prasowym w Gdańsku, prawdziwym człowiekiem instytucję. Drugi prowadzi dzisiaj znaną agencję fotograficzną.

  Tym razem Maciej Kosycarz spośród dziesiątek sentymentalnych zdjęć wybrał również te, które pokazują, jak powstawały gdańskie nowe osiedla: Niedźwiednik, Przymorze, Suchanino, Morena. Nie zabraknie także dawnych fotografii z Gdyni, Sopotu i Pomorza. Niektórzy na pewno przypomną sobie przy okazji, co np. mieściło się w nadbudówce statku przy Wielkim Młynie.

  Inni będą wspominać, jak kupowali "Wieczór Wybrzeża" u gdańskich gazeciarzy lub watę cukrową u babci Leokadii na Długim Targu. Wielu z nas odnajdzie na tych zdjęciach część własnego życia, kawałki młodości swoich rodziców czy dziadków. Może będą i tacy, którzy rozpoznają tu siebie? W kolejce do sklepu, na zabawie tanecznej. Kto wie...?

  Przez kilka ostatnich miesięcy Maciejowi Kosycarzowi udało się w przepastnym archiwum swojego ojca Zbigniewa, i swoim także, odnaleźć ponad 300 niepublikowanych wcześniej zdjęć z życia codziennego i wydarzeń ostatnich 68 lat.

  Album pojawi się w sprzedaży pod koniec listopada. Spotkanie autorskie i promocja - 29 listopada, od godz. 12.00 do 17.00, w Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan. Tego dnia można będzie kupić album po promocyjne cenie, ale także otrzymać na kupionym albumie dedykację autora.

  U nas natomiast już od poniedziałku rozpoczynamy SMS-owy konkurs, w którym codziennie, aż do soboty, można będzie wygrać trzy egzemplarze albumu "Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia".

  Wygraj album


  Konkurs trwa od poniedziałku 24 listopada do soboty 29 listopada. Aby wziąć udział w konkursie i wygrać album, należy odpowiedzieć na pytanie dotyczące przedstawionego obok zdjęcia:

  Gdzie w Gdańsku w latach 60. sfotografowany przez Zbigniewa Kosycarza milicjant uczy dzieci przechodzenia przez jezdnię ze względu na wzmożony ruch samochodowy?

  a) na Tkackiej
  b) na Szerokiej
  c) na Długim Targu

  Odpowiedź należy wysłać SMS-em pod nr 7101, o treści: DB FOTO. Następnie należy podać odpowiedź, a dalej swoje imię i nazwisko. Koszt wysłania SMS-a wynosi 1,22 zł z VAT. Na SMS-y czekamy do godz. 17.00. Laureatów, którzy wygrają albumy, powiadomimy telefonicznie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo