Nieudany start hokeistów MH Automatyki Gdańsk

Piotrhukalo
Niestety, gdańscy hokeiści nie zaliczą początku nowego sezonu do udanych. MH Automatyka przegrała w niedzielę z zespołem TatrySki Podhale Nowy Targ 4:7.

Faworytem niedzielnego spotkania gdańszczanie na pewno nie byli. Rywalom postawili jednak dosyć mocny opór. Na więcej stać ich po prostu nie było. Rywale z Nowego Targu bezlitośnie wykorzystywali zwłaszcza grę w przewadze.

Gospodarze w zasadzie cały czas kontrolowali to, co dzieje się na tafli. W trzeciej tercji jednak serca miejscowych kibiców zadrżały nieco mocniej. Po dwóch trafieniach Białorusina o polskich korzeniach, Michaiła Samusienki, na tablicy świetlej pojawił się wynik 6:4. Do końca spotkania pozostało wówczas nieco ponad pięć minut. Decydujący cios zadał jednak gdańszczanom w ostatniej minucie Mateusz Michalski.

W kolejnym pojedynku MH Automatyka zagra u siebie z PGE Orlikiem Opole. Spotkanie to zaplanowane zostało na najbliższą środę (godz. 18.30).

TatrySki Podhale Nowy Targ - MH Automatyka Gdańsk 7:4 (2:1, 2:1, 3:2)

1:0 Ogorodnikow (3 min. 50 sek.)
1:1 Skutchan (8 min. 45 sek.)
2:1 Ogorodnikow (17 min. 27 sek.)
2:2 Polodna (20 min. 49 sek.)
3:2 Kolusz (24 min. 2 sek.)
4:2 Ogrodnikow (30 min. 34 sek.)
5:2 Biezais (40 min. 56 sek.)