Nieudany jubileusz trenera Walkusza

Karol Szymanowski
Piłkarze Druteksu-Bytovii ulegli Chrobremu Głogów
Piłkarze Druteksu-Bytovii ulegli Chrobremu Głogów Karol Szymanowski
Piłkarze Druteksu-Bytovii nie sprawili prezentu swojemu trenerowi Waldemarowi Walkuszowi, dla którego spotkanie z Chrobrym Głogów było czterechsetnym na ławce trenerskiej zespołu z Bytowa. Bytowiacy ulegli 1:3 głogowianom i spadli na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Bytowscy kibice nie zdążyli na dobre zasiąść na trybunach, a już ujrzeli, jak ich zespół traci bramkę. W 1 minucie gry Mariusz Szmidke fatalnie zagrał piłkę w kierunku swojej bramki, czym sprawił prezent Michałowi Bukrabie, który przelobował bramkarza i dość szybko wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Bytowianie próbowali zagrozić bramce gości po strzałach z dystansu - kilkakrotnie robili to Michał Pietrzyk i Tomasz Ciemniewski. Okres przewagi Druteksu-Bytovii został zwieńczony zdobyciem gola w 32 min przez Dawida Retlewskiego. Początek drugiej części należał do gospodarzy, jednak dalej brakowało im skuteczności. Z czasem do głosu częściej dochodzili goście, którzy w 75 min po raz drugi objęli prowadzenie. Chwilę później za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Soboń.

Bytowianie zwietrzyli swoją szansę, lecz to gracze Ireneusza Mamrota zdobyli kolejnego gola. W 90 minucie Mateusza Oszmańca pokonał Przemysław Stasiak.

Drutex-Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Michał Bukraba (2), 1:1 Dawid Retlewski (32), 1:2 Michał Michalec (75), 1:3 Przemysław Stasiak (90)

Drutex-Bytovia: Oszmaniec - Wróbel, Szałek, Cierson, Szmidke, Ciemniewski (65 Bryndal), Ambrioziak, Pietrzyk (79 Waleszczyk), Kłos (82 Nascimento), Łapigrowski, Retlewski

Chrobry: Augustyn - Ziemniak, Michalec, Suchecki, Samiec, Bukraba, Hałambiec, Wan (73 Niedźwiedź), Kaczmarek (80 Machaj), Soboń, Grzybowski (77 Stasiak)