Nieudana pogoń Polpharmy Starogard Gdański

Tomasz Bolt/Polska Press
Koszykarze Polpharmy gonili rywala z Ostrowa Wielkopolskiego w czwartej kwarcie, ale dogonić go ostatecznie nie zdołali. Farmaceuci przegrali w stolicy Kociewia z BM Slam Stalą 78:79.

Przez trzy kwarty niedzielny mecz układał się po myśli drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego. W ostatnich fragmentach spotkania wynik jednak gościom zaczął wymykać się spod kontroli. Polpharma doszła do głosu i rozpoczęła pogoń za rywalem. Mało tego, na 40 sekund przed ostatnią syreną, po rzucie Urosa Mirkovicia z dystansu, objęła prowadzenie.

W decydujących momentach goście postanowili kierować piłki do Marca Cartera. Ten był jednak nieskuteczny. Bohaterem BM Slam Stali został za to Łukasz Majewski, którego akcja na 8 sekund przed ostatnią syreną przesądziła o losach pojedynku. Wynik ratować starał się jeszcze Uros Mirković, ale jego rzut w ostatnich fragmentach nie znalazł drogi do kosza.

W kolejnym spotkaniu ligowym Polpharma zagra na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Mecz ten zaplanowano na poniedziałek, 20 lutego na godz. 19.

Polpharma Starogard Gdański - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:79 (23:27, 15:18, 13:17, 27:17)

Polpharma: Flieger 17, Mirković 13, Miles 13, Sajus 10, Davis 9, Diduszko 8, Schenk 3, Paliukenas 3, Michałek 2.

BM Slam Stal: King 17, Szewczyk 16, Johnson 13, Majewski 12, Carter 12, Troupe 4, Ochońko 3, Chanas 2, Tomaszek 0, Nikołow 0.