Nietypowy statek, ciężarowiec Sun Rise, na redzie w Gdyni [WIDEO]

Szymon Szadurski
Szymon Szadurski
Ciężarowiec Sun Rise pojawił na redzie w Gdyni youtube.com/ Panama Canal
Jeden z najbardziej nietypowych statków na świecie, ciężarowiec Sun Rise, pojawił się na redzie gdyńskiego portu. Tego typu specjalistyczne jednostki, których jest zaledwie około siedemdziesięciu, niezwykle rzadko odwiedzają polskie wody.

Sun Rise wyposażony jest w skomplikowany i innowacyjny system balastowy, dzięki któremu jednostka może zanurzyć się pod wodę. Takie właściwości tej jednostki sprawiają, że wykorzystywana jest ona jako pływający dok. Ciężarowiec wpłynął na Zatokę Gdańską, aby przetransportować za kilkanaście dni konstrukcję, montowaną przez Stocznię Crist.

Chodzi konkretnie o dok pływający Marco Polo, przeznaczony do produkcji kesonów żelbetonowych. W przyszłości służyć ma on do zwiększenia powierzchni lądowej księstwa Monaco.

Ciężarowiec Sun Rise zacumował na redzie w Gdyni
Ciężarowiec Sun Rise zacumował na redzie w Gdyni youtube.com/ Panama Canal

To z kolei umożliwi budowę nowej dzielnicy w jednym z najdroższych i najbardziej prestiżowych zakątku Europy. Dok, zanim zostanie zabrany z Gdyni przez Sun Rise, poddany musi zostać jeszcze próbom zanurzeniowym. Zatokę Gdańską wraz z ciężarowcem opuści więc prawdopodobnie na początku sierpnia.

Największy statek pasażerki w Gdyni!

Najdłuższy i największy pod względem tonażu statek pasażerski, jaki kiedykolwiek pojawił się w polskich portach, wpłynął do Gdyni miesiąc temu, 23 czerwca 2017 roku.

Do Gdyni wpłynął największy statek pasażerski w historii pol...

Wycieczkowce w Gdyni

Najbogatsze firmy na Pomorzu
Kliknij w obrazek, aby dowiedzieć się więcej!
Najbogatsze firmy na Pomorzu

Wideo

Dodaj ogłoszenie