Niespodzianka w XII turnieju floretowym "O Kirys Jana III Sobieskiego"

RR
W Gdańsku na planszach szermierczych rywalizowali floreciści i florecistki
W Gdańsku na planszach szermierczych rywalizowali floreciści i florecistki Tomasz Bolt/Polskapresse
Natalia Gołębiowska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, trener Longin Szmit) oraz Ludwik de Bazelaire (AZS-AWF Warszawa) zwyciężyli w turnieju "O Kirys Jana III Sobieskiego", zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski 20-latków. Dużym zaskoczeniem jest postawa tego drugiego florecisty.

Na starcie zawodów w Gdańsku stanęło 122 zawodników z całego kraju (60 kobiet i 62 mężczyzn). Nasi reprezentanci zaznaczyli swój udział notując dobre wyniki. Nie zabrakło także reprezentantów Gdańska na podium.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Gołębiowska z Sietomu AZS-AWFiS. Pokonała ona po zaciętym finale 11:10 Martynę Długosz (MKS Kusy Szczecin). Na trzecim miejscu uplasowały się Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) oraz Adrianna Frąckowiak (KSz Wrocławianie). W ćwierćfinałach odpadła inna gdańszczanka - Anna Szymczak (UKS Atena), która uległa... Gołębiowskiej.

Natomiast w gronie mężczyzn drugie miejsce zajął Michał Siess (Sietom AZS AWFiS), który w decydującej walce uległ niespodziewanie 10:15 Ludwikowi de Bazelaire'owi (AZS AWF Warszawa). Na trzecim miejscu znalazł się natomiast Krystian Gryglewski (Sietom). Na najniższym stopniu podium stanął jeszcze Szymon Kozłowski (obaj AZS-AWF Poznań).