Nie żyje Dawid Krupej. Gdański radny Prawa i Sprawiedliwości miał 29 lat. Zmarł 21.02.2020 r.

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Zmarł Dawid Krupej, gdański radny PiS
Zmarł Dawid Krupej, gdański radny PiS Karolina Misztal
W piątek 21 lutego 2020 r. zmarł Dawid Krupej, gdański radny miejski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Miał 29 lat.

Informację o śmierci radnego podała na Facebooku jego siostra, Stefania. Informacja o pogrzebie samorządowca ma pojawić się w poniedziałek.

Dawid Krupej mandat radnego uzyskał w wyborach samorządowych jesienią 2018 roku. Był liderem listy wyborczej PiS w okręgu numer 6 obejmującym m.in. Oliwę i Osowę. Działał m.in. w komisji kultury. Był jednym z najaktywniejszych radnych obecnej kadencji, nie tylko ze swojego klubu.

Pracował w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był bliskim współpracownikiem ministra Jarosława Sellina.

Z wykształcenia był muzykiem, śpiewakiem operowym. Ukończył gdańską Akademię Muzyczną. Uczęszczał na studia doktoranckie z zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim.

Zmarł Dawid Krupej. Radnego wspominają politycy i współpracownicy

Zmarłego radnego w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" wspominają politycy i współpracownicy.

- Był dla nas energicznym silnikiem działania w naszej grupie radnym. Był innowacyjny, pracowity. Imponował swoją energią. Był przy tym koleżeński, troskliwy, znaliśmy go z codziennego działania. Jesteśmy faktem jego śmierci zszokowani - mówi przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska Kazimierz Koralewski.

- Ciężko podsumowywać życie takiej osoby, która jest niemal moim rówieśnikiem, jest... była... Dawid był bardzo pracowitym radnym, myślę, że najbardziej pracowitym radnym w klubie Prawa i Sprawiedliwości. Był koleżeński, towarzyski, zawsze można było się z nim podzielić problemami. Był dobrym przyjacielem nie tylko na niwie politycznej, ale również towarzyskiej - wspomina poseł Jan Kanthak, były gdański radny klubu PiS.

- Jestem wstrząśnięta wiadomością o śmierci Radnego Miasta Gdańska Dawida Krupeja. Zawsze życzliwy, bardzo kulturalny, pełen radości i dobrej energii. Zawsze dobrze merytorycznie przygotowany do pracy i zaangażowany w sprawy Gdańska, szczególnie te dotyczące gdańskiej kultury. Składam serdeczne wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom Dawida - wspomina przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.

- To był człowiek pełen życia, pełen projektów. Był aktywny społecznie, ale też artystycznie, był śpiewakiem, konferansjerem. Miał piękny, wesoły operowy głos, jego śmiech było słychać z daleka. Był bardzo zaangażowany w gdańskie sprawy, czasami zwracał się do mnie po radę - mówi szef PiS na Pomorzu oraz wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Przez ostatni rok Dawid Krupej prowadził często konwencje wyborcze PiS na Pomorzu oraz poza regionem. - Znakomicie sobie z tym radził, potrafił zagrzać tłum. Pamiętam, że przed konwencją wyborczą przed wyborami do europarlamentu zapytano mnie w centrali kogo mógłbym polecić do prowadzenia konwencji, poleciłem Dawida i poradził sobie z tym bardzo dobrze. Dziś pomodliliśmy się za Dawida - dodaje Marcin Horała.

- Przesyłam wyrazy współczucia rodzinie. Widzieliśmy się ostatnio na sesji grudniowej. Jestem zszokowana. Takie informacje dotyczące młodego człowieka zawsze szokują. Zapamiętam go jako człowieka, który fascynował się kulturą i był z nią związany. Byłam kiedyś z nim na debacie na temat młodych ludzi. Miał w sobie coś takiego, że nawet gdy mówił coś z czym się nie zgadzałam, to jego głos uspokajał. Tak go zapamiętam - wspomina przewodnicząca klubu radnych Wszystko dla Gdańska Beata Dunajewska.

- Zapamiętamy go jako kolegę radnego, który zawsze ciekawie uczestniczył w dyskusjach, mądrze z nami dyskutował. Będzie nam go bardzo brakowało. Składamy kondolencje oraz wyrazy ubolewania jego rodzinie - mówi przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Cezary Śpiewak-Dowbór.

- Trudno uwierzyć, otwarty, dialogujący, szanujący człowieka, każdego. Wdzięczny mu jestem zarówno za publiczne debaty, jak i wymianę myśli w prywatnej korespondencji. Nie zapomnę pasji do gór, porywał do nich nie tylko w ramach zdobywania szczytów. Zabraknie w Radzie Miasta nie tylko pięknego, operowego głosu, ale przede wszystkim głosu rozsądku i poszanowania dla poglądów w ich pięknej różnorodności - wspomina zastępca prezydent Gdańska Piotr Kowalczuk.

- Był bardzo otwarty i koleżeński. Był jednym z aktywniejszych radnych, bardzo często zabierał głos. Wszyscy są zszokowani tą informacją. Dominuje ogromny smutek, że tak młody i dobry człowiek odszedł - mówi Wioletta Krewniak, dyrektor biura Rady Miasta Gdańska.

Kondolencje bliskim zmarłego radnego złożył poseł Kacper Płażyński, do niedawna przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska.

Wyrazy współczucia przekazał także Mateusz Skarbek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie