Nie pomogło własne boisko

Janusz Woźniak
Jak dotychczas młodzi piłkarze Arki zdobyli tylko jeden punkt
Jak dotychczas młodzi piłkarze Arki zdobyli tylko jeden punkt Tomasz Bołt
Młodej Ekstraklasie drużyna Arki nadal jest bez zwycięstwa. Na pierwsze sukces liczono w minioną niedzielę, kiedy Arka - po raz pierwszy w tym sezonie na własnym boisku - zagrała z Piastem Gliwice. Niestety to rywale okazali się lepsi. Piast wygrał w Gdyni 2:0 (1:0).

W dorosłej ekstraklasie Arka bez porażki, a w młodej bez zwycięstwa. To w dużym stopniu efekt założonej polityki kadrowej, bo drużyna Jacka Dziubińskiego jest oparta o zespół jego wychowanków, 18-letnich juniorów.

Gdynianie nie korzystają z limitu gry trzech zawodników powyżej 21 roku życia, a z ligowej kadry gra w tym zespole tylko Mateusz Kołodziejski. Piast tymczasem przywiózł do Gdyni znacznie bardziej doświadczony zespół. Goście prowadzenie zdobyli w 19 minucie, po skutecznie wykonanym przez Tomasza Podgórskiego rzucie karnym. Kiedy po przerwie gospodarze zaatakowali i wydawało się, że potrafią doprowadzić do wyrównania, stracili druga bramkę. Jej autorem był w 53 minucie meczu Kamil Glik, który przez ostatnie dwa lata uczył się futbolu w rezerwowej drużynie Realu Madryt.

Arka zagrała w składzie: Zoch - Wilczyński, Urbaniak, Robakowski, Kowol - Barnik, Krzemiński (46 Sulima), Czoska (64 Kazimierczak), Kołodziejski (89 Dziubiński) - Jaszczyk (57 Kowalczyk), Bułka.

- Górę bierze doświadczenie i siła fizyczna naszych rywali. Te "koszty" zostały wliczone w występy tej drużyny. Dzięki grze w meczach Młodej Ekstraklasy moi piłkarze szybciej nabiorą doświadczenia i nauczą się czegoś, co nazywam boiskowym cwaniactwem - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu - czego nie można nauczyć na treningach, a nawet w grze z rówieśnikami. Oczywiście nie oznacza to, że nie chcemy wygrywać. Chcemy i pokażemy jeszcze , że potrafimy - powiedział trener Dziubiński.

Kolejny mecz młody zespół żółto-niebieskich rozegra na wyjeździe z Lechem Poznań.