Nasze zawodniczki były bardzo bliskie sprawienia wielkiej niespodzianki [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Ciężkie warunki Zagłębiu Metraco Lubin postawił kościerski UKS PCM. Przez większą część meczu nasz zespół grał jak równy z równym, ale ostatecznie z kompletu punktów cieszyła się ekipa z Lubina.

Mecz, który odbył się w kościerskiej Sokolni, mógł podobać się kibicom. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły przyjezdne, które szybko zanotowały trzy trafienia. Miejscowe dopiero 6 min. meczu zdobyły pierwszą bramkę. Od tego czasu podopieczne Dariusza Mę-czykowskiego myliły się w ataku i często traciły piłkę wyprowadzając kontry. Lubinianki z kolei nie marnowały sytuacji i po kwadransie gry było 10:3 dla przyjezdnych. Jednak od 20 min. zespół z Kościerzyny przełamał się i zaczął odrabiać powoli straty.

Była to m.in. zasługa dobrej gry Karoliny Mokrzki, Martyny Borysławskiej i Martyny Żukowskiej. Lubinianki natomiast nie potrafiły pokonać świetnie broniącej Dominiki Brzezińskiej. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:15. Drugą połowę bardzo dobrze zaczęły gospodynie. Dwa karne wykorzystała Adrianna Górna, a świetną kontrę zdobyciem bramki zakończyła Karolina Mokrzka. W 39 min. zrobiło się już tylko 17:19 dla zespołu z Lubina. W kolejnych minutach koście-rzynianki nie zwalniały tempa. Skuteczna gra Borysławskiej doprowadziła do stanu 18:19. Gdy wydawało się, że UKS PCM może doprowadzić do remisu, Dorota Jakubowska nie wykorzystała sytuacji sam na sam. W odpowiedzi Zagłębie wyprowadziło skuteczną kontrę zakończoną bramką Zany Marić.

W tym momencie gra kościerzynianek wyraźnie się popsuła. Liczne błędy w ataku i straty w polu bezwzględnie wykorzystywały przyjezdne, które za sprawą znakomitej gry wspomnianej Marić i Sanji Premovic, ostatecznie wygrały 28:22. Kolejny mecz UKS PCM Kościerzyna rozegra już w niedzielę 24 stycznia w W. Klinczu o godz. 14.