reklama

Narodowcy uważają, że organizują „Manifestację Normalności”. W kontrze do Marszu Równości [ZDJĘCIA]

Ewelina Oleksy

Wideo

Zobacz galerię (8 zdjęć)
Aż 36 zgromadzeń publicznych zgłoszono na sobotę, 27 maja, do Urzędu Miejskiego. Wśród nich jest III Trójmiejski Marsz Równości oraz „Manifestacja Normalności”, na którą zapraszają przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

- Nasza „Manifestacja Normalności” rozpocznie się w sobotę o godz. 12 przed pl. Zebrań Ludowych, czyli w miejscu gdzie miał odbyć się skandaliczny i obsceniczny festyn równości organizowany przez środowiska gejowskie – poinformował dziś Michał Białek, prezes okręgu pomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

Stowarzyszenie Tolerado, organizator Marszu Równości, wycofało się z organizacji na pl. Zebrań Ludowych rodzinnego pikniku, poprzedzającego Marsz Równości, właśnie z obawy przed narodowcami. A ci postanowili tam zamanifestować swoje poglądy.

- Treści prezentowane na Marszu Równości są obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z tradycyjnymi wartościami, takimi jak rodzina, wiara. To prezentacja antywartości. W związku z tym powzięliśmy wszelkie możliwe kroki, aby to wydarzenie zablokować i udało nam się. Dzięki interwencji działaczy narodowych manifestację dewiantów udało się wypchnąć do Wrzeszcza, homoseksualiści, którzy chcą być języczkiem uwagi wycofali się z centrum miasta, bo je skutecznie zablokowaliśmy. I będziemy je przed nimi blokować przez następne lata. Cieszymy się, że pederaści nie przejdą przez centrum - mówił Białek.


Krzysztof Przyborowski
, koordynator brygady pomorskiej ONR zapraszał na „manifestację i festyn normalności” przy pl. Zebrań Ludowych. - Będą tam propagowane hasła za życiem, prokatolickie, prorodzinne i propolskie. Nie będzie miejsca na dewiacje i zboczenia! Spodziewamy się ok. 200 osób- powiedział.

Zobacz też: Zmiana trasy Marszu Równości w Gdańsku. Przez narodowców nie będzie też pikniku

Młodzież Wszechpolska uważa za skandal to, że Marsz Równości wspierają władze Gdańska. Udział w demonstracji zapowiedział już m.in. prezydent Paweł Adamowicz i jego zastępca Piotr Kowalczuk. - Przedstawiciele samorządu powinni zachować bezstronność. Będziemy podejmować kroki, żeby pan Adamowicz i pan Kowalczuk odpowiedzieli za działania wbrew woli większości mieszkańców, którzy są przeciwko Marszowi Równości - zapowiedział Białek. – Pytanie w jakim charakterze idzie tam Paweł Adamowicz, czy i w jakim stopniu utożsamia się ze środowiskami gejowskimi.

Marsz Równości wyruszy o godz. 16 spod pomniki Józefa Piłsudskiego we Wrzeszczu. Na godz. 15.30 w tym samym miejscu zgłoszono kontrmanifestację. Zapewne dojdzie więc do konfrontacji obu grup. Ale władze MW i ONR zapewniają, że nie mają z tym nic wspólnego i że nie zamierzają jechać do Wrzeszcza, by blokować Marsz Równości.

- Widzieliśmy plakaty zapraszające do tego, żeby być pół godziny wcześniej we Wrzeszczu. Widocznie to spontaniczna akcja gdańszczan. Ale my będziemy na pikietach na pl. Zebrań Ludowych. Gdzie będą inni gdańszczanie, nie jestem w stanie powiedzieć- stwierdził Przyborowski. A Białek dodał:- Nasza manifestacja nie jest w stanie skonfrontować się z ich. Nie wiem, kto rozklejał plakaty. Ale jeśli dojdzie do jakiś zakłóceń tego Marszu Równości, to będzie to zrozumiałe, bo gdańszczanie nie zgadzają się na to!

Miejscy urzędnicy informują, że manifestacje spowodują spore utrudnienia w ruchu drogowym.

Marsz Równości i kontrmanifestacje w Gdańsku. W sobotę będą utrudnienia dla kierowców

ewelina.oleksy@polskapress.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

e
ewa

Popieram Narodowcow!

P
Polihistor

Ale jak trzeba, to trzeba.
Dając odpór temu, o czym - jakże trafnie! - pisze poniżej "abcd".

a
abcd

Zastanów się: czy chorobowy stan umysłu może być podstawą do nadania praw mniejszości (analogicznych dla przyznawanych mniejszościom etnicznym i rasowym)? Owszem, ludzie umysłowo chorzy stanowią MNIEJSZOŚĆ w społeczeństwie, ale tutaj słowo mniejszość mówi jedynie o relacji ilościowej.
Nie wywodzimy z tego faktu specjalnych praw (specjalnego statusu - np. małżeństw wśród ludzi chorych umysłowo).
MNIEJSZOŚCI, których praw nikt nie neguje, to mniejszości połączone wspólną, wielopokoleniową historią i tradycją. Homoseksualiści wykorzystują wieloznaczność słowa mniejszość, aby wywalczyć specjalne prawa dla osób połączonych chorobliwym popędem seksualnym.

a
abcd

Wiem co oznacza słowo lewactwo, ale słowo prawactwo nic nie oznacza. Nie ma desygnatu. Używanie go jest manipulacją, próbą zasugerowania czytelnikowi, że po prawej stronie istnieje jakaś, bliżej nieokreślona ideologia - odpowiednik lewactwa. Ale może się mylę? Może potrafisz podać definicję prawactwa?

a
abcd

Pederaści i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie.

P
POTĘŻNY prawicowiec

Czy to Ruch Narodowy: Sekcja Gimnazjalna? :D

P
Polak Patriota

A panowie mówiący o "dewiacjach" i "gejach" tak bardzo męscy. Ledwo się wąs pod nosem sypnął, bohaterowie xD. PS. fryzura a la pędzel na głowie już jest niemodna. Może zamiast protestować i gadać bzdury wybrał by się jeden z drugim na siłownię? I ładniej by się garnitur (np. panu z prawej) opinał i może frustracja byłaby mniejsza.

Dodaj ogłoszenie